I KDYŽ SE ZTRATÍ SVĚTLO NA KONCI TUNELU

MANŽELSKÁ/

PARTNERSKÁ  KRIZE

NADĚJE EXISTUJE...

NENECHTE KRIZI ZVÍTĚZIT!

MYSLÍTE TO SE ZÁCHRANOU SVÉHO VZTAHU OPRAVDU VÁŽNĚ?

"Už nemůžu dál, už není cesty zpět... ale nevím, co máme dělat?

Mám zůstat, nebo odejít? Má to ještě šanci?

Jak poznám, že to má ještě smysl?

Vůbec nerozumím, co se nám to vlastně stalo?

Mám strach, že jí/ho ztratím..."

- nejčastější dotazy u párových terapeutů


NIKDY NA NI NENÍ VHODNÝ ČAS A NIKDO JI NEZVAL

PARTNERSKÁ KRIZE SI NEVYBÍRÁ, ANI NEŽÁDÁ O SVOLENÍ...

Málo lidem, a dokonce i nemálo odborníkům, stále nedochází, jak komplexní partnerská (manželská) krize ve své hloubce a podstatě je. Když se taková vztahová krize dostaví, tak se začnou dít věci. Jsou dvě základní podoby, jak do vztahu krize přichází. Buď přijde pomalu, plouživě a nenápadně. Anebo naopak přijde tak rychle, překvapivě a dramaticky, až je to doslova k neuvěření... Obě podoby jsou stejně nebezpečné, i když každá z nich má trochu jinou dynamiku. Záleží pak samozřejmě na jedinečném příběhu konkrétního vztahu a konkrétních partnerů. Ukazuje se však, že dynamika vztahu a kvalita vztahovosti partnerů rozhoduje mnohem více než osobnost partnerů.

Proto vám chceme nabídnout jeden z nejmodernějších přístupů pohlížející na partnerskou krizi jako na "syndromatické onemocnění" vztahu, které automaticky a pochopitelně postihuje zásadní pilíře partnerského/manželského soužití. Chceme vám ukázat, proč se pak začínají hroutit jednotlivé oblasti - jako je bezpečí, komunikace, porozumění, zájem, intimita, blízkost, empatie, laskavost, podpora, spolupráce, pomoc, společný čas, chutě a perspektivy o budoucnosti. V horším případě se zhroutí i systém naděje a víry... Beznaděj a temnota zahalí na dlouhý čas světlo na konci tunelu. Jasné jsou jen dvě věci:
1. návrat není možný - takto už to dál nejde, už se to nedá vydržet....
2. nevíme, co dál - všechno, co jsme měli a uměli, jsme vyzkoušeli a všechno opakovaně selhává, nic nezabírá. Krize utahuje svá chapadla... Jednomu, nebo dokonce oběma partnerům již nejde couvnout. Bohužel nebo bohudík? 

Hledáte směr, energii či potřebné flow? Hledáte rychlou intervenci, první pomoc, základní nasměrování a zorientování se. Hledáte co dál? ... Pak jste tady správně:) 

Pojďte se s námi na to hezky posadit.

Zveme vás.:)


Přidejte se kdykoliv. Vše budete mít k dispozici celý jeden rok.

NEVĚŘÍTE a ztratili jste světlo na konci tunelu 

KURZ NA PARTNERSKOU KRIZI?

Jen málokterá oblast partnerského vztahu je tolik paralyzována mýty, stereotypy, strachy, study, frustrací, tlakem, manipulací či bolestí…

Tam, kde druzí končí, my začínáme. Žádný kurz vám samozřejmě nemůže nahradit systematický psychoterapeutický proces. Žádná terapie vám však nenabídne tak srozumitelně a jasně to, co s námi můžete nyní zažít. Tento kurz o partnerských krizích je v českých končinách skutečně jedinečný a naživo jím prošly již stovky partnerů a partnerských dvojic. Nyní máte skvělou možnost si vše zažít z pohodlí svého domova. Moderní vztahy prostě potřebují moderní přístupy...

 

PARTNERSKÁ KRIZE  MŮŽE BÝT EXTRÉMNÍM OHROŽENÍM PARTNERSKÉHO VZTAHU. JEDNÁ SE O CHRONICKÝ STRES PLNÝ BEZMOCI A ODDÁLENÍ. MNOHO PARTNERŮ TO NECHÁ ZAJÍT PŘÍLIŠ DALEKO. ZBYTEČNĚ?

NENÍ NA CO ČEKAT. A TO DOSLOVA...

Hodně partnerů panikaří, jiní zase padají do bezmocí, nebo dokonce do rezignací. Jeden se snaží, druhý to bojkotuje. Jeden by chtěl, ale druhý to odmítá. Jeden to celé vyjevuje a druhý to popírá... Vše z toho je pochopitelné, ale nic z toho nepovede ke stabilnímu zlepšení.  

 

Už není potřeba jen to vydržet,  už není potřeba se jen rozejít, už není potřeba jen doufat a slepě věřit v lepší zítřky. Už se nemusíte umrtvovat, abyste to vydrželi. Pojďme zastavit rozběhnutý destruktivní proces roztočené spirály úpadku. Pojďme zastavit odcizení, pojďme společnými silami vlít vašemu vztahu potřebnou dávku porozumění, pochopení a odvahy vyrazit na cestu.

 

Už nechcete jen přežívat? Chcete se skutečně pokusit o záchranu svého vztahu? Chcete se vydat na cestu dobře připraveni? Nechcete v tom být sami? Chcete tuto krizi využít případně i pro tranformaci do nových kvalit? Pojďte do toho s námi...

 

NALAĎTE SE NA NÁS

MALÁ OCHUTNÁVKA PRO VAŠI MOTIVACI

Krize přináší naději v tom, že vás zastaví. Buď zničí, nebo zastaví. Když na terapii přijde jen jeden partner, obvykle to znamená, že ten druhý ještě není připraven...
Každá rodina představuje složitou síť vztahů, ve které se často ztrácí to, co stálo u jejího zrodu: vztah mezi manželem a manželkou, mezi mužem a ženou.
Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko
Chodí za mnou feťáci lásky. Lidé jsou ve vztahu zmatení, pořád chtějí požitky... Na vztahu se musí makat, to, že někoho milujete, nestačí.
Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko
V zamilovanosti prožíváme spíš sebelásku, pak záleží, jestli to do lásky vůbec dojde. Když přijde ve vztazích krize, je to příležitost, abychom se...

DEJTE SOBĚ, SVÝM VZTAHŮM I SVÉMU OKOLÍ VĚTŠÍ POROZUMĚNÍ 

A BUĎTE O KROK NAPŘED PŘED OSTATNÍMI

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

PODPORUJEME VYTRVALCE, NE SPRINTÉRY:)

MOTIVACI

Nejlepší je ta vaše individuální, dobrovolná a vnitřní...

SMYSL

Proč má smysl investovat do vašeho vztahu?

ROZHODNUTÍ

Pokud na nic nemíříš, nikdy nic netrefíš!

DISCIPLÍNU

Každá změna vyžaduje touhu a vášeň. Jak je probudíte?

ZÓNU NEKOMFORTU

Růst se děje až tam, kde odvaha je antagonistou strachu.

PRIORITU

Bez vašeho času a pozornosti toho moc neočekávejte.

SHOVÍVAVOST

... a laskavost vůči vzájemným přešlapům či křečovitosti.

PÉČI

Individuální péče o sebe (fyzicky i psychicky) přináší energii.

JE TO PRO MĚ?

PRO KOHO JE CYKLUS URČENÝ?

Náš další cyklus by rád oslovil právě ty z vás, kteří ušli již nějakou partnerskou cestu. Často klopýtli, možná spadli, odřeli se, či se dokonce zranili, ale ví a uvědomují si, že chtějí jít dál. Ví, že tyto události byly, jsou a budou pro vztah důležité. 

Online kurz je připravený pro všechny zvídavé a odvážné  jednotlivce, partnerské dvojice, kolegy a fanoušky partnerských vztahů a osobní rozvoje, a to bez rozdílu věku, sexuální orientace, zkušenosti či životního zaměření:).

S kým do toho jdete?

CELÝM KURZEM VÁS PROVEDOU DVA ZKUŠENÍ PÁROVÍ TERAPEUTI

Nalaďte se na nás...

H:O)NZA VOJTKO

Párový a individuální psychoterapeut
SEZNAMTE SE SE MNOU:
ODPUŠTĚNÍ aneb Jak odpustit, když se to zdá nemožné? - online kurz Pavel Rataj a Lucia Záhorcová

PAVEL RATAJ 

Párový psychoterapeut
SEZNAMTE SE SE MNOU:

Jako psychoterapeuti jsme každý den s našimi klienty na cestách a výpravách za dobrodružstvím. I když na začátku často terapeutický proces nezačíná příliš příjemně. Vydáváme se na cestu a postupně vstupujeme spolu s klienty do míst, kterým se vědomě i desetiletí vyhýbají. Do míst, kde sídlí bolavé a ustrašené části duše, do míst, kde sídlí pochopitelné vzorce a obrany, do míst, kde jsou nežádoucí a zapovězené části sebe samých, ale sídlí tam i uvězněný životadárný potenciál a skutečná naděje na kvalitnější žití. Jindy jen tiše sedíme a hledáme, kde spočinout, meditovat a zastavit se. Někdy hledáme živou vodu a místo, kde září slunce, síla, odvaha a chuť... Naše práce je pro nás posláním, naše práce je nepředvídatelná cesta plná různých zvratů a překvapení. Milujeme svoji práci a vidíme v ní více než jen seberealizaci... 

TĚŠÍ SE NA VÁS H:O)NZA a PAVEL

S NÁMI SE ROZHODNĚ NUDIT U SUCHÉ TEORIE NEBUDETE. 🙂

SPOLEČNĚ MÁME NA KONTĚ VÍCE NEŽ:

25let


Terapeutické praxe s partnerskými dvojicemi

10 000


Klientů, kteří prošli terapeutickými sezeními

17 000


Účastníků, kteří prošli našimi semináři, workshopy, webináři, výcviky či vystoupeními

270


Mediálních výstupů (články, rozhovory, TV pořady, rádia, podcasty), přednášek a konferencí

INPAT - Institut párové terapie - patříme mezi čtyři odborné instituty, kteří vzdělávají párové terapeuty v ČR.

CYKLUS JSME SESTAVILI Z TĚCHTO ZAJÍMAVÝCH TÉMAT:

1. OD ZAMILOVANOSTI DO KRIZE

MANŽELSKÁ KRIZE. PARTNERSKÁ KRIZE aneb Jak zachránit váš vztah? - online kurz Pavel Rataj a Honza Vojtko

Hned od úvodního dílu do toho pěkně šlápneme a začneme se spouštět rovnou do tajů a hlubin partnerské dynamiky. Ukážeme si, jak se tajemství začíná dít hned v začátcích našeho partnerského vztahu. Ukážeme si velkou hru našich nevědomých mechanismů, které si vyberou partnera bez našeho vědomého souhlasu. Nepotřebují ho. Často cítíme přitažlivost a fascinaci k někomu, kdo pro nás bude v dlouhodobém horizontu důležitý, nejenom v těch příjemných stránkách partnerství. 

 • zamilovanost a její komponenty
 • výběr partnera a nevědomé složky
 • fáze vztahu
 • diferenciace a první zranění
 • dynamika vztahu a spirála úpadku

2. PARTNERSKÁ / MANŽELSKÁ KRIZE JAKO SYMPTOM

Druhé pokračování začneme v tom právě neviditelném, ale živě prožívaném. Ukážeme si neviditelný proces, který se nastartuje mezi partnery a začne setrvačností roztáčet mlýnské kolo oddálení. Od určité chvíle již nepotřebuje ani naše usílí. Ukážeme si, jak v zájmu lásky, klidu a bezpečí tuto dynamiku nechtěně vyživujeme. Ukážeme si, jak se to stane, že naše snažení a vytvářené pozitivní zážitky přestanou mít dostačující vliv na prožívanou kvalitu vztahu. "Předporodní" fáze krize dokonce již ani nereaguje na pokusy vzniklé symptomy a nepohody zastavit či vědomě regulovat ke zlepšení.

 • symptomy na úrovni jedince, partnerů a vztahu
 • vliv vnitřních obrazů 
 • vliv nezahojených zranění, frustrací a spuštěných vzorců
 • obrany a jejich pokusy o navození iluzorního bezpečí a blízkosti
 • "zbytečné" rozchody versus závislostní strachy...

3. ZASTAVENÍ SPIRÁLY ÚPADKU 

Krize je soutěska, ze které se jen tak lehce nedostanete. Je to zaseknuté. Každý pokus o zvrat a záchranu bolí a často končí opakovaným neúspěchem. Už prostě nejde zpět, ale zatím to nejde ani vpřed. Krize si nevybírá. Je jí jedno, jak se snažíme a jak se cítíme. Krize nás drží ve svých spárech a často jde dokonce proti našim potřebám, touhám či hodnotám. A aby toho nebylo málo, tak přichází podivné chování, ztráta paměti, ztráta bezpečí i ztráta dobré perspektivy. Přichází otázky, co s tím? Dá se to vydržet? Má to ještě smysl? Přichází panika, úzkost, strach, vztek, destrukce a úniky. Obrany chrání nás samotné, ale vztah zůstává opuštěn. Sám zůstává opuštěn na jednotce intenzivní péče a čeká zda partneři pochopí závažnost jeho stavu a zda se připojí k jeho záchraně. Sám vztah to bez partnerů nemůže vybojovat. Čas v této fázi bohužel nemá sílu nic hojit. Dokonce ani na popření a vytěsnění se už nedá spolehnout. Vše je živé, bolavé a partneři často vyčerpaní a bezmocní.  

Krize však přichází oznámit jediné - A DOST! Zastavte se! Krize volá svou mocnou silou po plné pozornosti, vědomé přítomnosti a odvaze se podívat hloubce do očí...


4. HLEDÁNÍ ZDROJŮ A SMYSLU 

Partnerská krize paradoxně nevolá v první vlně po záchraně vztahu samotného. Volá po zastavení nás samotných. Teprve tam, kde se dokážeme setkat se sebou samými, svou temnotou, se svými bolestmi a se svým vyhnaným stínem, teprve tam se rodí naděje. Zde začíná příběh malého Atreje a jeho cesty do Sandonorica, cesta Froda Pytlíka do srdce Mordoru, příběh Nea a jeho souboj s Matrixem. Teprve, tam kde pochopíme své skryté proudy a spodní vody našeho příběhu, můžeme pochopit to, co se nám skutečně ve vztahu děje.  A proč to prožíváme a reagujeme na to svým způsobem. Teprve v rozšířeném vědomí sama sebe můžeme pochopit, přijmout a zahojit svá citlivá a bolavá místa. Teprve pak vše vystoupí na povrch a začne probouzet vůni naděje a nového smyslu...

Ale nepředbíhejme... Důležité bude se dostat do kondice a vyrazit na cestu! 


5. CESTA DO NADĚJE

V závěrečné části tohoto kurzu vás necháme unášet na vlnách partnerské pulzace. Zjistíme, zda pro vás má smysl tuto cestu podstupovat a jak se vám to daří. Dotkneme se, jak to vše souvisí s vaším rodem a jak to, co chcete ukázat ze vztahovosti svým dětem, zřejmě ovlivní i jejich budoucí vztahy. Ukážeme si, proč návody na šťastné partnerství a rychlé intervenční zákroky pochopitelně nefungují. Ukážeme si pulzaci mezi oddálením a přiblížením, ukážeme si pulzaci mezi hloubkou a povrchem, dotkneme se vyvažování a hledání rovnováhy. 

Vzhůru k lepším zítřkům... Krize má svůj skrytý význam... Krize se teprve zde může stát příležitostí. Krizi nejde jen zamést pod koberec, krize v této fázi je dlouhodobým transformačním procesem, které promění mnohé... Ničivé živly slábnou, dostávají se pod naši kontrolu a opět slouží naší společné budoucnosti. Celistvost a pulzace vstupuje vědomě do našich životů... Vydařená transformace nás pak obdarovává větší sebehodnotou, vzájemným respektem, pružnější blízkostí, větší nezávislostí, silou, svobodou, probuzenou láskou a smysluplnou vizí... Ale to je na delší čas....

NENECHTE 

SI UJÍT !

DOČASNĚ

ZVÝHODNĚNOU

NABÍDKU

ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK ZA CELÝ ONLINE KURZ:

2499,- / 2199,- Kč

Záměrně jsme nastavili cenu za tento cyklus POUZE ZA PŘIBLIŽNOU VÝŠI CENY NÁKLADŮ JEDNOHO ČI DVOU SEZENÍ U PROFESIONÁLNÍHO PÁROVÉHO PSYCHOTERAPEUTA.  Za tuto cenu od nás získáte několikanásobně více, než by bylo možno zažít v jednom sezení. Nevěříte? Pojďte se přesvědčit:).

 

Po uhrazení platby Vám bude  obratem poskytnut plný přístup do ČLENSKÉ SEKCE, kde po odvysílání živého webináře budete mít během několika dní vše hezky připravené ze záznamu, abyste si vše mohli pustit přesně tam, kde to pro vás bude nejpříjemnější. Platnost přístupu bude nastavena na 365 dní, tedy na celý jeden dlouhý rok:)     

 

PRO 

TÝMY!

PRO ODBORNÉ TÝMY, PROFESNÍ ORGANIZACE či SKUPINY, které mají zájem zakoupit tento cyklus pro své specialisty, jsme připravili cenově zvýhodněnou MULTILICENCI.

CENA ZA MULTILICENCI

PRO ODBORNÉ TÝMY:

Multilicence je platná až pro 10 lidí z vašeho týmu. Každý z týmu získá svůj samostatný vstup, a to na základě zaslaného seznamu od objednávajícího. Na žádost jednotlivého účastníka je možné vystavit potvrzení o účasti na tomto online kurzu.

A CO VŠECHNO HNED ZÍSKÁTE?

V rámci tohoto kurzu získáte spoustu inspirace a zajímavých dotyků v podobě video a audio záznamů, různých dokreslujících obrázků a schémat, vážných i vtipných ukázek z praxe, efektivních technik a strategií, sebereflexivních  a zvědomňovacích otázek, různých doporučení a tipů a samozřejmě spousty odpovědí...  

HNED PO ZAKOUPENÍ TOHO KURZU SE MŮŽETE TĚŠIT NA ZPŘÍSTUPNĚNÍ:

 • všech proběhlých dvouhodinových inspirativních setkání na uvedenými tématy
 • bonusově získáte všechny natočené díly také v audio verzi ke stažení
 • ukázky technik a diskuzí na žhavé témata
 • pohled odborníků z praxe, ale i rovnocenný pohled zůčastněných ze života
 • dokreslující obrázky a vysvětlující schémata pro lepší porozumění
 • v celém kurzu získáte mnoho otázek a úkolů k rozvoji a uvědomění
 • mnoho dalších zajímavých odkazů na další rozvojový materiál
 • mnoho zajímavých doporučení a inspirací plynoucí z naší dlouholeté zkušenosti a ze zkušenosti našich frekventantů, účastníků či klientů
 • doporučení a tipy na konkrétní inspirativní literaturu, filmy či divadelní představení
 • a také spoustu humoru... 

Po zrealizované platbě obratem zašleme do Vašeho uvedeného mailu přístupové údaje DO ČLENSKÉ SEKCE, kde najdete všechny připravené materiály, video a audio záznamy, pracovní úkoly, obrázky i různé inspirativní dotyky.

Vše budete mít hezky k dispozici tak, abyste si mohli zvolit kdy, jak a kolik si toho pustíte  z pohodlí vašeho domova a v čas, který vám nejlépe vyhovuje! 

"PŘEJEME VÁM MNOHO INSPIRUJÍCÍCH DOTYKŮ:)"

Zveme všechny zvídavé a odvážné  partnery i jednotlivce, bez rozdílu věku, sexuální orientace, zkušenosti či životního zaměření. 🙂

 VZTAHY A SEBEROZVOJ MAJÍ SMYSL