SAMOSTATNÝ WEBINÁŘ NA TÉMA:

"TI  TŘETÍ"

milenci a milenky.

Samostatně neprodejní webinář.

Je možné ho získat pouze jako BONUS zdarma k cyklu: MILENCI A MILENKY

Často se setkáváme s těmito základními stereotypy:

1. zkreslenou představou, že být milencem či milenkou, být "tím třetím", je příjemné a vzrušující zpestření životní rutiny, 

2.  že být milencem či milenkou je nemorální, neetické a nepřípustné,

3. když se tak milujeme, tak nebude problém udělat z mileneckého vztahu vztah partnerský,

4. děti budou určitě raději, že žijeme s někým, s kým se tolik nehádám,

5. z trojky na jedničku není tak daleko.

 


Všimli jste si, že když se někde provalí nevěra, často se většinu času a prostoru věnuje tomu páru, které to celé postihlo? Všimli jste si, že na "ty třetí" se často zapomíná a když ne, většinou se k nim chováme jako k Voldemortovi, jako o těch, o kterých se nemluví. Jako kdyby často vůbec nebyli součástí vztahového trojúhelníku, který kvůli či díky nim vzniknul. A nebo když už se o nich mluví, tak jsou to výroky plné vzteku, nenávisti, devalvace, chuti se pomstít či potrestat. A jindy můžeme sledovat naopak jejich nepochopitelné zbožňování, idealizování nebo dokonce přiřazování jim nadpřirozených čarodejnických a loupežnických sil ("on tě chce unést/ona mi tě ukradla, ona tě očarovala, omámila, on tě zaklel, on tě chce jen využít...")

Co se může dít v člověku, který dobrovolně vstoupí do mimopartnerského trojúhelníku? A vůbec, je to vždycky dobrovolně? Jsou a mohou být v rozhodování a vůbec emocionálním napojení na někoho, kdo nám oznámí, že má živý (byť dle jeho či jejích slov nefunkční) vztah, vždy jen vědomé principy? Pokud ne, jaké nevědomé to mohou být? Jak se žije člověku, který žije svůj život v neustálém čekání na někoho? Čím je jejich motivace živená, na co je napojená, že dokážou kus svého života věnovat něčemu tak nejistému. Jak se to stane, že někdo opakovaně končí v milenecké roli? Jaké jsou pravidla a vyhlídky mileneckých trojúhelníků? V tomto díle se podíváme i na často pustý ostrov těch třetích, kteří sledují plynoucí řeku, ale často jim není dovoleno do ní vstoupit, nebo strhnout proud na svoji stranu. A pokud ano, tak je otázkou času zda i oni se nedostanou na druhý břeh.

 

 Citlivě se podíváme na pozice, příběhy a vyhlídky "těch třetích" - milenců a milenek. Těch třetích v mileneckých trojúhelnících. Samozřejmě ani je nelze házet do jednoho pytle. Není milenka jako milenka, není milence jako milence. Singl milenka/milenec. Milenka/milenec, který má doma partnera a nebo dokonce děti. I oni mají své příběhy, své důvody, své motivy i svá trápení. Jsou mezi nimi stejně pestré rozdíly, tak jako u podvádějících či podvedených. Dříve byl rozšířený stereotyp, že ten rozdíl je především v pohlaví, muži se dostávají do role milenců pro zpestření a ženy, protože chtějí pálit mosty. Ale z naší zkušenosti tomu tak dnes rozhodně není.

ZAČÍNÁME ZA:

čtvrtek 25. května 2023
18:00
ONLINE ZOOM

Přidejte se kdykoliv.

Pokud živý webinář nestihnete přímo na "živo", tak budete mít vše se záznamu celý jeden rok. 

PODÍVEJTE SE TOMU PŘÍMO DO OČÍ

BÝT TŘETÍ NEZNAMENÁ BÝT JEDNIČKOU?

Od flirtu až k paralelnímu vztahu. Neviditelný a neviděný svět milenek a milenců. 

Jak dlouho se to dá vydržet? Jakou to má perspektivu?

Pokusíme se dotknout těchto poloh a otázek. Milenci a hranice. Milenci a očekávání. Milenci a budoucnost. Když na milencký vztah přilepíte partnerské očekávání. Je milenecký vztah partnerský vztah? Odlišná dynamika a pravidla mileneckého a partnerského vztahu? Existují nějaké fáze mileneckého vztahu? Když jeden z milenců chce více? Paradox omezeného pole vs. intenzity emocí. Milenec jako projekční plátno, jako experimentální "objekt". Paradox emoční intenzity a nezávazné pseudointimity. Neposkvrněná pseudoexkluzivita mileneckýh vztahů. Tlak na milence/ku vs. tlak od milence/ky. Milenci a děti. Vzrušující cyklus těšení se a opouštění se. Zoufalé činy mileneců a milenek (od ponížení se, vydání se, k vyhrožování až k pronásledování) .

 

Proč mnoho lidí ztrácí nejlepší léta v mileneckém trojůhelníku. Výhody a ztráty. Jak milenecké vztahy souvisí s našimi strachy, historií, traumaty, rodinnými vzorci. Milenecký vztah jako obrana - jak pro toho druhého, tak pro toho třetího. Krása, třpyt a tragédie. Spokojená role "toho/té třetí"  vs. ten/ta třetí, který/á chce být tím prvním. Mají milenecké vztahy vůbec naději na úspěch? Jakou perspektivu má vztah, který vznikl jako milenecký. Představa, že z mileneckého vztahu uděláte ten skutečný naráží v mnoha otázkách a fázích. Od zamilovanosti k tragédii.

 

Fascinace mileneckého vztahu čaruje a "destruuje" nemalý počet rodin. Milenec - otec /milenka - matka si myslí, že děti budou rádi navazovat vztah a vyrůstat s někým, do koho se sami zamilovali a kvůli, které/mu opustí druhého rodiče. Milenka /milenec si myslí, že se mohou stát ze třetího prvními. Kde jsou hranice mezi přáním a realitou? 

Webinářem vás provedou: 

H:O)NZA VOJTKO

Párový a individuální psychoterapeut
SEZNAMTE SE SE MNOU:
ODPUŠTĚNÍ aneb Jak odpustit, když se to zdá nemožné? - online kurz Pavel Rataj a Lucia Záhorcová

PAVEL RATAJ 

Párový psychoterapeut
SEZNAMTE SE SE MNOU:

Zbývá už jen jediný krok

Chcete do toho jít s námi? 

PŘÍSTUPOVÉ ÚDAJE K WEBINÁŘI ZASÍLÁME VĚTŠINOU NĚKOLIK HODIN PŘED JEHO ZAČÁTKEM!  

Po uhrazení platby Vám bude obratem poskytnut plný přístup do ČLENSKÉ SEKCE, kde po odvysílání živého webináře budete mít během několika dní vše hezky připravené ze záznamu, abyste si vše mohli pustit přesně tam, kde to pro vás bude nejpříjemnější. Platnost přístupu bude nastavena na 365 dní, tedy na celý jeden dlouhý rok. 🙂 

Máte dvě možnosti, jak si celý kurz či jednotlivé díly užít:

1. NAŽIVO  - VE STANOVENÉM TERMÍNU A ČASE

Do vašeho mailu vám v den živého webináře dorazí přístupové údaje do aplikace ZOOM. Do samotného živého webináře se dostanete 10 min před jeho začátkem. Připojovací link odesíláme vždy nejpozději hodinu před začátkem webináře. Najdete ho ve svém mailu. Pokud nic nenajdete, tak prosím prohlédněte v mailu složku HROMADNÉ či SPAM.

2. ZE ZÁZNAMU - Z  POHODLÍ SVÉ ČLENSKÉ SEKCE 

Pokud vám nevyhovuje čas živého vysílání, můžete se na záznam podívat zpětně. Během několika dní, po odvysílání živého webináře, bude do vaší členské sekce umístěn video a audio záznam tak, abyste si kurz mohli pustit přesně tam, kde to pro vás bude nejpřínosnější. Platnost přístupu bude nastavena na 365 dní, tedy na celý jeden rok:) 

A CO VŠECHNO HNED ZÍSKÁTE?

V rámci tohoto kurzu získáte spoustu inspirace a zajímavých dotyků v podobě video a audio záznamů, různých dokreslujících obrázků a schémat, vážných i vtipných ukázek z praxe, efektivních technik a strategií, sebereflexivních  a zvědomňovacích otázek, různých doporučení a tipů a samozřejmě spousty odpovědí...  

HNED PO ZAKOUPENÍ TOHO KURZU SE MŮŽETE TĚŠIT NA ZPŘÍSTUPNĚNÍ:

  • všech proběhlých dvouhodinových inspirativních setkání na uvedenými tématy
  • bonusově získáte všechny natočené díly také v audio verzi ke stažení
  • ukázky technik a diskuzí na žhavé témata
  • pohled odborníků z praxe, ale i rovnocenný pohled zůčastněných ze života
  • dokreslující obrázky a vysvětlující schémata pro lepší porozumění
  • v celém kurzu získáte mnoho otázek a uvědomění
  • mnoho dalších zajímavých odkazů na další rozvojový materiál
  • mnoho zajímavých doporučení a inspirací plynoucí z naší dlouholeté zkušenosti a ze zkušenosti našich frekventantů, účastníků či klientů
  • doporučení a tipy na konkrétní inspirativní literaturu, filmy či divadelní představení
  • a také spoustu humoru... 

Po zrealizované platbě obratem zašleme do Vašeho uvedeného mailu přístupové údaje DO ČLENSKÉ SEKCE, kde najdete všechny připravené materiály, video a audio záznamy, pracovní úkoly, obrázky i různé inspirativní dotyky.

Vše budete mít hezky k dispozici tak, abyste si mohli zvolit kdy, jak a kolik si toho pustíte  z pohodlí vašeho domova a v čas, který vám nejlépe vyhovuje! 

Zveme všechny zvídavé a odvážné  partnery i jednotlivce, bez rozdílu věku, sexuální orientace, zkušenosti či životního zaměření. 🙂

 VZTAHY A SEBEROZVOJ MAJÍ SMYSL