ZCELA NOVÝ ONLINE KURZ

NEVĚRA 

 z "obou" břehů.

aneb Jak zvládnout nevěru? 

Když jsme před pár měsíci dělali první online kurz na téma nevěry, nevěřili jsme, že se nám podaří získat takový otevřený a upřímný zájem mnoha partnerů, kolegů, a dokonce i médií. Dodnes nám lidi píšou, zda bychom nemohli jít ještě dál, ještě  hlouběji a ještě více probádat skrytá zákoutí, které toto bolavé téma bezesporu otevírá.

Přichází nám spousta nových otázek na opakované či chronické nevěry, na to, jak pracovat se svou nevěrou, jak jí více celistvěji porozumět, jak hojit celé vztahové pole, kde jsou třeba přítomné i děti. Jak obnovovat důvěru? Jak vystoupit z mileneckého vztahu, když je to tak vyživující a opakovaně se to vrací? Podle čeho se rozhodovat, když rozum říká něco jiného než srdce? Kde je ta hranice, kdy jde ještě o nevěru a kdy už se to překlápí do potřeby vztah otevřít do nějaké alternativní podoby? Máme právo na to či ono? Jak to celé bolavé proměnit v naději lepších zítřků? Jak přijít na skutečné důvody toho, proč se stalo? Co když máme hezký vztah a stejně se nám to děje? Proč v tom stále zůstávám?" 

A tak bychom mohli pokračovat, protože ten výčet, který stále shromažďujeme, je na jedné straně velmi inspirující, na druhé však ukazuje, o jak rozsáhlé téma se jedná. A to jak na individuální, tak na partnerské úrovni. A také ukazuje, jak se naše přemýšlení a postupy liší od mnoha našich kolegů psychologů a terapeutů.

A TAK TO JDEME ZNOVA A NOVĚ OTEVŘÍT. JINAK. HLOUBĚJI. PESTŘEJI.


Za dlouhou dobu naší psychoterapeutické praxe jsme pracovali se stovkami jednotlivců a párů, kterých se téma nevěry různě intenzivně a v různých fázích výrazně dotýkalo. Jedno se nám však ukazuje opakovaně. Představa, že existuje nějaká účinná, obecná a rychlá rada, která to celé "vyřeší", je nesmysl. Naopak se ukazuje, že pomalé a citlivé hledání porozumění a hojení toho, co se stalo, a toho, proč se to stalo právě mě a proč právě nám, je hojivou cestou plnou naděje. Toto pomalé a citlivé hledání umožňuje najít novou kvalitu jak k sebehodnotě všech přítomných, tak k pochopení skryté dynamiky, tak k možnosti nového napojení partnerů. Často tento přístup vede přes temná údolí, různé slepé uličky, bolavé vzpomínky a přes osvobození potlačených a pohřbených tužeb, nadějí a potřeb. Trpělivá cesta, individuální či párové práce, pak pomalu probouzí léčivý spodní proud, který pomáhá celý tento "nenáhodný" proces hojit a integrovat.  

Nevěra není náhoda. Nevěra není příležitost. Pouze způsob, kterým se k tomu celému postavíme, předurčuje, zda to zůstane spíše jako vytěsněný obsah, jako disociované trauma, či jako možnost k seberozvoji, obnově, nebo dokonce k transformaci.

POKRAČUJEME ZA:

9. května 2023
18:00
ONLINE ZOOM

Přidejte se kdykoliv.

Pokud jste něco nestihli přímo na "živo", tak budete mít vše se záznamu ve své členské sekci. 

PODÍVEJTE SE TOMU PŘÍMO DO OČÍ

JE TO VE MNĚ, NEBO V NAŠEM VZTAHU?

"Vždyť o nic přece nejde, vždyť se nic nestalo, vzdyť se tě to vůbec netýká..."

Skutečně? Pokud to tak máte, tak tento cyklus pro vás zatím není vhodný!

Když do vašeho života vstoupí nevěra, vždycky je to řacha, šok, ohrožení, vzrušení, prasknutí, roztržení, vylekání, znejištění, rána, náraz, bouře, excitace... Je celkem jedno, na jaké straně stojíte. Je celkem jedno, v jaké je to fázi vašeho života či vztahu. Někdy to vypadá, že podvádějící to má jednodušší, že se méně trápí, že je více v pohodě, že je na koni. Naše zkušenosti ukazují, že tomu často tak vůbec není… Často vzniklá situace destabilizuje, vykolejí, zraní či zaviní oba dva. I když třeba každého v něčem jiném a z jiné perspektivy.

 

Když do vašeho vztahu vstoupí někdo třetí, nikdy to není náhoda. Dokonce, i když to tak vypadá. Když se protrhnou hranice vaší dosavadní exkluzivity, mnoho věcí dostává na frak. Je těžké si myslet, že o nic přece nejde. Je těžké v této situaci vidět příležitost. Jakápak příležitost? Velmi často je vůbec těžké se v tom postupně zorientovat a zjistit hlubší příčiny. Mnohdy je těžké říci, zda jde o přičiny související spíše s jednotlivcem, se vztahem, nebo dokonce obojím.

Pojďme se podívat na nevěru ne z pohledu obecných partnerských vztahů ani ne z pohledu sociálního jevu, ale z pohledu dvou konkrétních partnerů. Nevěra je vždy nějak bolavá, znejišťující a ohrožující, ale její podoby mají různé příčiny a její důsledky jsou pestřejší, než si možná dokážeme představit, a jsou vždy přítomné, protože zákonitě se “něco” stane. Představa, že jde jen o nezávazný úlet, bývá často klamná. A to, že se ve veřejném prostoru poslední dobou otevírají a diskutují témata alternativních formátů vztahů, není lékem ani alibi na příčiny a důsledky nevěry v páru. Nevěra často totiž není vyjádřením zrady monogamní formy vztahu, ale především ohrožení citového pouta, pocitu bezpečí, ale i nevědomých nastavení a stereotypů. Každý jednotlivec či pár, kterého se toto téma týká, stojí před výzvou, co s tím v důsledku udělá.

Pro většinu lidí je setkání se svou nevěrou či nevěrou svého protějšku, tak těžký a rozsáhlý “zásah z nebes”, že na něj přirozeně nemají nástroje, kterými by šlo situaci běžně zvládnout. A tak to převezmou podvědomé obrany a okolní radilové.

Tolik lidí kolem nás to již zažilo, a přesto tajně věříme, že nám se to nestane. Tolik lidí to zažilo, a přesto se v tom najednou cítíme tak sami a opuštění.

Ten zmatek na jedné i druhé straně. Co se to stalo? Stalo se vlastně něco? Pustíme to k sobě nebo to raději celé vytěsníme? Naše zkušenost nám opakovaně ukazuje, jak v tom oba dva zůstávají sami.

Kolem partnerů je spousta radilů, zpochybňovaců, zlehčovačů a katů. Na jedné straně přichází bagatelizace a racionalizace “nic se neděje, to dělá každý, cos čekal/a, Já jsem to věděl/a, že to tak dopadne”, na druhé straně dramatizace a fatalizace “to je katastrofa, to je konec, tak to je jasné, že mě nemiluje, to už se nedá spravit, odejdi od ní/něj…”. A to je teprve často začátek.  A to je jedno, jestli jen podvádíte svoji drahou polovičku, nebo to už to celé prasklo…

Pojďme se na nevěru podívat z jiné perspektivy. Z perspektivy “utajené a nevědomé ” příčiny, která možná dříme pod povrchem vědomí. Ale ať je důvod jakýkoliv, zveme všechny zájemce, pro které  by taková cesta mohla být výzvou či nadějí. 

Dejte sobě, svým vztahům i svému okolí větší porozumění 

A BUĎTE O KROK NAPŘED PŘED OSTATNÍMI

PRO KOHO JE CYKLUS URČENÝ?

Proč do toho chceme jít? Co chceme přinést nového?

Online kurz jsme připravili pro všechny, kterých se nevěra nějak dotýká. Tento kurz je vhodný jak pro jednotlivce, tak i pro páry. Jak pro podvádějící, tak pro podvedené. Pojďme se více a hlouběji podívat na to, jak pracovat s probíhající, opakovanou či odhalenou nevěrou. Pojďme se podívat na to, jak odhalit skryté zákoutí.

 

Na téma nevěr bylo napsáno mnoho odborných, poučných i návodných knih, bylo publikováno tisíce článků a stovky výzkumů. 

Pojďme se spolu podívat více do tajů a zákulisí lidské duše z jednoho i z druhého břehu. Ono by to mohlo vypadat, že jeden je happy a druhý bolavý, ale realita je často výrazně komplikovanější. Pojďme se podívat hlouběji do lidské duše, i hloubi vztahu, tak abychom mohli odhalit skryté příčiny podvádějících a nalézt zdravou podporu pro podváděné. Pojďme se vydat spolu na cestu, která může véct k náhledu, porozumění i hojení. 

Tam, kde druzí končí, my začínáme.

Pravdou je, že žádný kurz vám nemůže nahradit systematický terapeutický či seberozvojový proces. Na druhou stranu žádná terapie vám nenabídne tak srozumitelně a koncentrovaně na jednom místě to, co s námi můžete nyní zažít. Tento kurz nabízí skvělou možnost si vše vyzkoušet a zažít z pohodlí svého domova. 

Vnímáme, že je stále velký počet lidí, se v tomto tématu hodně trápí nebo, že ho naopak výrazně bagatelizují. Vidíme mnoho párů, kteří téma nezpracují, ani nedohojí, a tak zanícené rány si berou svou daň a někdy dokonce pomalu vztah rozkládají. Vidíme, jak hodně strachů a bolestí drží vše v další a pokračující nesvobodě, která nepoháhá ani zdraví partnerů, ani zdraví samotného vztahu. 

Už není potřeba to všechno držet v sobě. Už není potřeba na to být sám/a...

 

Věříme, že stojí za to, se ponořit do úrovní, kde již nejde jen o povrchní porozumění, omluvy a snahu na vše rychle zapomenout nebo od všeho rychle utéci. Věříme, že laskavou cestou se začínají vynořovat důležité nevědomé obsahy, vnitřní intrapsychické konflikty nebo neviditelný souboj jednotlivých vnitřních částí.

A to je to, co nás baví.... A to je to, k čemu vás chceme pozvat... A to je to, čím se vás chceme dotknout. 

Dáme vám inspiraci JAK NA TO 🙂

PODPORUJEME VYTRVALCE, NE SPRINTÉRY:)

Co budete potřebovat?

MOTIVACI

Nejlepší je ta vaše individuální, dobrovolná a vnitřní...

ROZHODNUTÍ

Pokud na nic nemíříš, nikdy nic netrefíš!

ODVAHU

Celistvost znamená kontakt i s temnými a bolavými částmi.

PRIORITU

Bez vašeho času a pozornosti toho moc neočekávejte.

S kým do toho jdete?

CELÝM CYKLEM VÁS PROVEDOU DVA ZKUŠENÍ PSYCHOTERAPEUTÉ

Nalaďte se na nás...

ODPUŠTĚNÍ aneb Jak odpustit, když se to zdá nemožné? - online kurz Pavel Rataj a Lucia Záhorcová

PAVEL RATAJ 

Párový psychoterapeut
SEZNAMTE SE SE MNOU:

H:O)NZA VOJTKO

Párový a individuální psychoterapeut
SEZNAMTE SE SE MNOU:

Jako psychoterapeuti jsme každý den s našimi klienty na cestách a výpravách za dobrodružstvím. I když na začátku často terapeutický proces nezačíná příliš příjemně. Vydáváme se na cestu a postupně vstupujeme spolu s klienty do míst, kterým se vědomě i desetiletí vyhýbají. Do míst, kde sídlí bolavé a ustrašené části duše, do míst, kde sídlí pochopitelné vzorce a obrany, do míst, kde jsou nežádoucí a zapovězené části sebe samých, ale sídlí tam i uvězněný životadárný potenciál a skutečná naděje na kvalitnější žití. Jindy jen tiše sedíme a hledáme, kde spočinout, meditovat a zastavit se. Někdy hledáme živou vodu a místo, kde září slunce, síla, odvaha a chuť... Naše práce je pro nás posláním, naše práce je nepředvídatelná cesta plná různých zvratů a překvapení. Milujeme svoji práci a vidíme v ní více než jen seberealizaci... 

TĚŠÍ SE NA VÁS PAVEL a H:O)NZA

S NÁMI SE ROZHODNĚ NUDIT U SUCHÉ TEORIE NEBUDETE. 🙂

SPOLEČNĚ MÁME NA KONTĚ VÍCE NEŽ:

25let


Terapeutické praxe s partnerskými dvojicemi

10 000


Klientů, kteří prošli terapeutickými sezeními

17 000


Účastníků, kteří prošli našimi semináři, workshopy, webináři, výcviky či vystoupeními

270


Mediálních výstupů (články, rozhovory, TV pořady, rádia, podcasty), přednášek a konferencí

CYKLUS JSME SESTAVILI Z TĚCHTO NOVÝCH TÉMAT:

1. CO SE STALO?

CO SE NÁM TO STALO? CO SE TI TO STALO? CO SE MI TO STALO?

Někdy je to jasné hned na první dobrou, ale někdy naopak. Rozum nechápe, co tělo a srdce dělají. Je to mimo jeho kontrolu. Někdy jsou síla fascinace, síla zranění  a síla strachu ze samoty či opuštění tak neskutečně velké, že je více než jasné, že zde jde o něco hlubšího. Nevěra není náhoda. Nevěra přichází do života mnohem dříve, než by se nám mohlo zdát. Avšak u každého to může být něco jiného. Tam, kde u jednoho je to touha po blízkosti, u druhého neschopnost vypořádat se s frustrací, u třetího podvědomý projev potlačených vzteků a strachů, tak u jiného se to ukáže jako součást ochranného systému. Někdy je nevěra důsledek či symptom vztahové nepohody, jindy naopak důsledek osobní roviny, například nevyslyšených a potlačených potřeb, nízké míry sebeuvědomění, vysoké koncentrace na výkon, nesycení osobních potřeb, nevědomé závislosti či spoluzávislosti. To nejvíce matoucí na nevěře může být to, že je to nevěra "s někým". Často to vypadá, že jde o toho někoho nového. Nabídneme vám důležitý pohled, kde je ten "někdo" pouhým "zástupným objektem", na kterém se odvíjí tragi-romantický příběh mnohem důležitějších psychologických procesů. 

1. CO SE STALO?

CO SE NÁM TO STALO? CO SE TI TO STALO? CO SE MI TO STALO?

Někdy je to jasné hned na první dobrou, ale někdy naopak. Rozum nechápe, co tělo a srdce dělají. Je to mimo jeho kontrolu. Někdy jsou síla fascinace, síla zranění  a síla strachu ze samoty či opuštění tak neskutečně velké, že je více než jasné, že zde jde o něco hlubšího. Nevěra není náhoda. Nevěra přichází do života mnohem dříve, než by se nám mohlo zdát. Avšak u každého to může být něco jiného. Tam, kde u jednoho je to touha po blízkosti, u druhého neschopnost vypořádat se s frustrací, u třetího podvědomý projev potlačených vzteků a strachů, tak u jiného se to ukáže jako součást ochranného systému. Někdy je nevěra důsledek či symptom vztahové nepohody, jindy naopak důsledek osobní roviny, například nevyslyšených a potlačených potřeb, nízké míry sebeuvědomění, vysoké koncentrace na výkon, nesycení osobních potřeb, nevědomé závislosti či spoluzávislosti. To nejvíce matoucí na nevěře může být to, že je to nevěra "s někým". Často to vypadá, že jde o toho někoho nového. Nabídneme vám důležitý pohled, kde je ten "někdo" pouhým "zástupným objektem", na kterém se odvíjí tragi-romantický příběh mnohem důležitějších psychologických procesů. 


Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.

2. NEVĚRA JAKO ZRANĚNÍ  “OBOU”

V druhém díle se zanoříme do toho, jak nevěra dokáže být zraňující pro všechny přítomné. Extrémní ohrožení, stres, napětí, zmatek a zcitlivění se může odehrávat dokonce aniž by cokoliv bylo odhaleno. A to na straně obou. Známe sílu domnělé, nepotvrzené nevěry, která ve svých důsledcích dokáže být ničivá, zžírající a ohrožující. A to jak ve vnitřním, tak i ve vztahovém světě partnerů. Na jedné straně nevěra přináší strach, bolest, vinu, úzkost, nejistotu, vztek či ohrožení, na druhé straně přináší vzruch, naději, oživení, probuzení a možnost otevření uzavřeného a potlačeného. Emoce vládnou nad rozumem. Nejistá budoucnost nad stabilní minulostí.  

Odhalená nevěra se může stát skutečným traumatem, pokud vše není řádně odžíváno, hojeno a léčeno. Poslední roky se dokonce mluví o traumatu ze zrady.  Zranění nevěrou může aktivovat ještě úplně jiná ublížení či úzkosti (často z minulosti)Nevěra nemusí být jen symtomem vztahu, že je tam něco výrazně špatně. Ale může poukazovat spíše na osobní rovinu jednoho z partnerů. Nejde proto jen o hojení. Pod tím vším je často mnoho důležitých signálů, které v bolesti a strachu máme tendenci přehlédnout. Získání poctivého náhledu jednotlivce či obou partnerů je pro úspěšné zvládnutí, jakýmkoliv směrem, jeden z nejdůležitějších protektivních faktorů. 

Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.

2. NEVĚRA JAKO ZRANĚNÍ  “OBOU”

V druhém díle se zanoříme do toho, jak nevěra dokáže být zraňující pro všechny přítomné. Extrémní ohrožení, stres, napětí, zmatek a zcitlivění se může odehrávat dokonce aniž by cokoliv bylo odhaleno. A to na straně obou. Známe sílu domnělé, nepotvrzené nevěry, která ve svých důsledcích dokáže být ničivá, zžírající a ohrožující. A to jak ve vnitřním, tak i ve vztahovém světě partnerů. Na jedné straně nevěra přináší strach, bolest, vinu, úzkost, nejistotu, vztek či ohrožení, na druhé straně přináší vzruch, naději, oživení, probuzení a možnost otevření uzavřeného a potlačeného. Emoce vládnou nad rozumem. Nejistá budoucnost nad stabilní minulostí.  

Odhalená nevěra se může stát skutečným traumatem, pokud vše není řádně odžíváno, hojeno a léčeno. Poslední roky se dokonce mluví o traumatu ze zrady.  Zranění nevěrou může aktivovat ještě úplně jiná ublížení či úzkosti (často z minulosti)Nevěra nemusí být jen symtomem vztahu, že je tam něco výrazně špatně. Ale může poukazovat spíše na osobní rovinu jednoho z partnerů. Nejde proto jen o hojení. Pod tím vším je často mnoho důležitých signálů, které v bolesti a strachu máme tendenci přehlédnout. Získání poctivého náhledu jednotlivce či obou partnerů je pro úspěšné zvládnutí, jakýmkoliv směrem, jeden z nejdůležitějších protektivních faktorů. 


Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.

3. KDO JE KOMU VLASTNĚ NEVĚRNÝ?

V třetím díle navážeme tam, kde jsme minule skončili. Zanoříme se ještě více do vnitřního světa a navštívíme vnitřní týmy. Vydáme se vstříc hledání vnitřních osobních neuvědomovaných motivů či nastavení (od jádrových přesvědčení, potlačeného vzteku, strachu, smutku, nezahojeného zranění, nedosycených důležitých vývojových potřeb či podvědomých vztahových přesvědčení).

Pojďme se podívat na nevěru z pohledu intrapsychických částí obou partnerů. Nevěra často probouzí naše vnitřní konflikty, které v nás vyvolávají tenzi v otázce, jak je možné, že jsem byl/a nevěrný/á, když některá má část by toho prostě nebyla schopná a já to vím! Přesto se nevěra stala (nebo dokonce opakovala). Podíváme se na to, jak rozumět tomuto paradoxu a jak pracovat s pocitem viny a vzteku či zoufalství v sobě samém. Dotkneme se i procesu toho, jak naše vnitřní konflikty, oslovující často úplně jiná než vztahová témata (zranění z dětství, výchovy, nízké sebevědomí, sebehodnota, vyhýbání se konfliktů a mnoho dalších), nás často dostanou do nevěry.

Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.

3. KDO JE KOMU VLASTNĚ NEVĚRNÝ?

V třetím díle navážeme tam, kde jsme minule skončili. Zanoříme se ještě více do vnitřního světa a navštívíme vnitřní týmy. Vydáme se vstříc hledání vnitřních osobních neuvědomovaných motivů či nastavení (od jádrových přesvědčení, potlačeného vzteku, strachu, smutku, nezahojeného zranění, nedosycených důležitých vývojových potřeb či podvědomých vztahových přesvědčení).

Pojďme se podívat na nevěru z pohledu intrapsychických částí obou partnerů. Nevěra často probouzí naše vnitřní konflikty, které v nás vyvolávají tenzi v otázce, jak je možné, že jsem byl/a nevěrný/á, když některá má část by toho prostě nebyla schopná a já to vím! Přesto se nevěra stala (nebo dokonce opakovala). Podíváme se na to, jak rozumět tomuto paradoxu a jak pracovat s pocitem viny a vzteku či zoufalství v sobě samém. Dotkneme se i procesu toho, jak naše vnitřní konflikty, oslovující často úplně jiná než vztahová témata (zranění z dětství, výchovy, nízké sebevědomí, sebehodnota, vyhýbání se konfliktů a mnoho dalších), nás často dostanou do nevěry.


Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.

4. NEVĚRA JAKO REAKCE NA NEVĚDOMÉ STRACHY A TRAUMATA

Po minulém zanoření se do vnitřních týmů částí naší jedinečné psychiky a do vnitřních konfliktů, které mezi sebou jednotlivé části mohou - bez našeho vědomí - mít, se nyní zkusíme zanořit ještě hlouběji. Podíváme se na nevěru jako na nevědomé únikové, obranné, sebeuspokojující, sebedestruktivní či maladaptivní chování. Chování, které je často řízené nevědomými maladaptivními programy či schématy, které vznikly v našem raném období života. Důvody vzniku možná byly různé, ale původní poslání těchto programů bylo jednoznačně pozitivní. Bohužel v dospělých vztazích tyto nevypnuté nevědomé síly mohou spíše působit opakované potíže a narušovat vztah, který pro nás je tak důležitý a jedinečný. 

Nevěru je pak možno vnímat jako reakci na tyto nevědomé strachy, úzkosti, nezahojené rány či traumata. Mnozí partneři jsou často překvapeni, jak tato neuvědomovaná intrapersonální témata často, právě v partnerském vztahu, “nasednou” na vztahovou dynamiku a projeví se ve formě nevědomé projekce či přenosu. Takové nevědomé procesy dokáží navázání milostného poměru například podvědomě "využít" k hojení svých ne/uvědomavaných zranění či “neukojitelných/neukojených” frustrací.

Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.

4. NEVĚRA JAKO REAKCE NA NEVĚDOMÉ STRACHY A TRAUMATA

Po minulém zanoření se do vnitřních týmů částí naší jedinečné psychiky a do vnitřních konfliktů, které mezi sebou jednotlivé části mohou - bez našeho vědomí - mít, se nyní zkusíme zanořit ještě hlouběji. Podíváme se na nevěru jako na nevědomé únikové, obranné, sebeuspokojující, sebedestruktivní či maladaptivní chování. Chování, které je často řízené nevědomými maladaptivními programy či schématy, které vznikly v našem raném období života. Důvody vzniku možná byly různé, ale původní poslání těchto programů bylo jednoznačně pozitivní. Bohužel v dospělých vztazích tyto nevypnuté nevědomé síly mohou spíše působit opakované potíže a narušovat vztah, který pro nás je tak důležitý a jedinečný. 

Nevěru je pak možno vnímat jako reakci na tyto nevědomé strachy, úzkosti, nezahojené rány či traumata. Mnozí partneři jsou často překvapeni, jak tato neuvědomovaná intrapersonální témata často, právě v partnerském vztahu, “nasednou” na vztahovou dynamiku a projeví se ve formě nevědomé projekce či přenosu. Takové nevědomé procesy dokáží navázání milostného poměru například podvědomě "využít" k hojení svých ne/uvědomavaných zranění či “neukojitelných/neukojených” frustrací.


Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.

5. CESTA K TRANSFORMACI

 V tomto díle se podíváme na možné aternativy vyústění celého procesu. Konec, návrat ke starému nebo nový začátek? Dnešní doba nabízí různé směry a mnozí partneři je trpělivě a poctivě zvažují. Už to nejsou jen ty dva tradiční. Odejít a rozvést se. Nebo všechno potlačit, vydržet a dělat, že je to za námi. Díky bohu. Stále více sledujeme partnery, kterým stojí za to projít tou otevřenou nelehkou, často bolavou a únavnou cestou a přijít tomu všemu na kloub. Najít skutečné příčiny, i když to ohrožuje jak je samotné jako jednotlivce, tak i jejich vztahovost. Vidíme nemalý počet podvádějících partnerů, kteří odvážně docházejí měsíce na psychoterapii. Už ne proto, aby se rozhodovali, s kým zůstat, ale především, jak více rozumět tomu, co je schováno pod symptomatickou fascinací a zamilovaností do někoho jiného. Vidíme mnoho společných partnerů, kteří se na základě odhalujícího procesu začínají po dlouhých letech více otevírat, začínají se hojit, vzájemně intimně přibližovat a zkoušet nové partnerské dimenze. A to jak v nastavování nových hranic, ve větším vzájemném respektu odlišností, tak často i v otevřenější komunikaci i intimitě. Vidíme samozřejmě i ty, které se rozcházejí, ale jejich rozchody jsou po takovém procesu mnohem citlivější a zahojené. Na čemž vydělá jejich rodičovství a především jejich děti. Vidíme i partnery, kteří se nechtějí opustit, dává jim hluboký smysl spolu zůstat a vztah více otevřít. Otevřít se z monogamní formy do nějaké jiné alternativnější. A tak zkoušejí a dále hledají, co pro ně bude dobré. Dnes již víme, že neexistuje žádné obecné partnerské "dobře". Víme, že je důležité, aby toto dobře bylo definováno samotnými partnery na základě vědomého rozhodnutí. S partnery procházíme různé procesy a nacházíme rozličné uspokojující cesty, a to nás naplňuje nadějí, kterou vám chceme předat...  

Jak zvládnout nevěru. Nevěra. Nevěra z obou břehů.

5. CESTA K TRANSFORMACI

 V tomto díle se podíváme na možné aternativy vyústění celého procesu. Konec, návrat ke starému nebo nový začátek? Dnešní doba nabízí různé směry a mnozí partneři je trpělivě a poctivě zvažují. Už to nejsou jen ty dva tradiční. Odejít a rozvést se. Nebo všechno potlačit, vydržet a dělat, že je to za námi. Díky bohu. Stále více sledujeme partnery, kterým stojí za to projít tou otevřenou nelehkou, často bolavou a únavnou cestou a přijít tomu všemu na kloub. Najít skutečné příčiny, i když to ohrožuje jak je samotné jako jednotlivce, tak i jejich vztahovost. Vidíme nemalý počet podvádějících partnerů, kteří odvážně docházejí měsíce na psychoterapii. Už ne proto, aby se rozhodovali, s kým zůstat, ale především, jak více rozumět tomu, co je schováno pod symptomatickou fascinací a zamilovaností do někoho jiného. Vidíme mnoho společných partnerů, kteří se na základě odhalujícího procesu začínají po dlouhých letech více otevírat, začínají se hojit, vzájemně intimně přibližovat a zkoušet nové partnerské dimenze. A to jak v nastavování nových hranic, ve větším vzájemném respektu odlišností, tak často i v otevřenější komunikaci i intimitě. Vidíme samozřejmě i ty, které se rozcházejí, ale jejich rozchody jsou po takovém procesu mnohem citlivější a zahojené. Na čemž vydělá jejich rodičovství a především jejich děti. Vidíme i partnery, kteří se nechtějí opustit, dává jim hluboký smysl spolu zůstat a vztah více otevřít. Otevřít se z monogamní formy do nějaké jiné alternativnější. A tak zkoušejí a dále hledají, co pro ně bude dobré. Dnes již víme, že neexistuje žádné obecné partnerské "dobře". Víme, že je důležité, aby toto dobře bylo definováno samotnými partnery na základě vědomého rozhodnutí. S partnery procházíme různé procesy a nacházíme rozličné uspokojující cesty, a to nás naplňuje nadějí, kterou vám chceme předat...  


MILENCI A MILENKY - "TI TŘETÍ"

Přidaný samostatný nadstavbový díl

6. "TI TŘETÍ" - MILENKY A MILENCI

 V tomto díle se podíváme na pozice, příběhy a vyhlídky "těch třetích" - milenců a milenek. Těch třetích v mileneckých trojůhelnících. Samozřejmě ani je nelze házet do jednoho pytle. Není milenka jako milenka, není milence jako milence. Sing milenecka/milenec. Milenka/milenec, který má doma partnera a nebo dokonce děti. I oni mají své příběhy, své důvody, své motivy i svá trápení. Jsou mezi nimi stejně pestré rozdíly, tak jako u podvádějících či podvedených. Dříve byl rozšířený stereotyp, že ten rozdíl je především v pohlaví, muži se dostávají do role milenců pro zpěstření a ženy, protože chtějí pálit mosty. Ale z naší zkušenosti tomu tak dnes rozhodně není. 

Všimli jste si, že když se někde provalí nevěra, často se většinu času a prostoru věnuje tomu páru, které to celé postihlo? Všimli jste si, že na "ty třetí" se často zapomíná a když ne, většinou se k nim chováme jako k Voldemortovi, jako o těch, o kterých se nemluví. Jako kdyby často vůbec nebyli součástí vztahového trojúhelníku, který kvůli či díky nim vzniknul. A nebo když už se o nich mluví, tak jsou to výroky plné vzteku, nenávisti, devalvace, chuti se pomstít či potrestat. A jindy můžeme sledovat naopak jejich nepochopitelné zbožňování, idealizování nebo dokonce přiřazování jim nadpřirozených čarodejnických a loupežnických sil ("on tě chce unést/ona mi tě ukradla, ona tě očarovala, omámila, on tě zaklel, on tě chce jen využít...")

Co se může dít v člověku, který dobrovolně vstoupí do mimopartnerského trojúhelníku? A vůbec, je to vždycky dobrovolně? Jsou a mohou být v rozhodování a vůbec emocionálním napojení na někoho, kdo nám oznámí, že má živý (byť dle jeho či jejích slov nefunkční) vztah, vždy jen vědomé principy? 

DOČASNĚ ZVÝHODNĚNOU NABÍDKU ZA CELÝ KOMPLET

NENECHTE SI UJÍT !

Multilicence pro týmy a skupiny
6999 Kč
Roční přístup do členské sekce
PRO ODBORNÉ TÝMY, PROFESNÍ ORGANIZACE či SKUPINY, které mají zájem zakoupit tento cyklus pro své specialisty, jsme připravili cenově zvýhodněnou MULTILICENCI.
Multilicence je platná až pro 10 lidí z vašeho týmu. Každý z týmu získá svůj samostatný vstup, a to na základě zaslaného seznamu od objednávajícího. Na žádost jednotlivého účastníka je možné vystavit potvrzení o účasti na tomto online kurzu.
Možnost platit v EUR si nastavíte na následující stránce objednávky v pravém horním rohu, kde můžete přenastavit základní platbu v CZK na platbu v EUR.

Po zrealizované platbě obratem zašleme do Vašeho uvedeného mailu přístupové údaje DO ČLENSKÉ SEKCE, kde najdete všechny připravené materiály, video a audio záznamy, pracovní úkoly, obrázky i různé inspirativní dotyky.

Vše budete mít hezky k dispozici tak, abyste si mohli zvolit kdy, jak a kolik si toho pustíte  z pohodlí vašeho domova a v čas, který vám nejlépe vyhovuje! 

A CO VŠECHNO HNED ZÍSKÁTE?

V rámci tohoto kurzu získáte spoustu inspirace a zajímavých dotyků v podobě video a audio záznamů, různých dokreslujících obrázků a schémat, vážných i vtipných ukázek z praxe, efektivních technik a strategií, sebereflexivních  a zvědomňovacích otázek, různých doporučení a tipů a samozřejmě spousty odpovědí...  

HNED PO ZAKOUPENÍ TOHO KURZU SE MŮŽETE TĚŠIT NA ZPŘÍSTUPNĚNÍ:

  • všech proběhlých dvouhodinových inspirativních setkání na uvedenými tématy
  • bonusově získáte všechny natočené díly také v audio verzi ke stažení
  • ukázky technik a diskuzí na žhavé témata
  • pohled odborníků z praxe, ale i rovnocenný pohled zůčastněných ze života
  • dokreslující obrázky a vysvětlující schémata pro lepší porozumění
  • v celém kurzu získáte mnoho otázek a uvědomění
  • mnoho dalších zajímavých odkazů na další rozvojový materiál
  • mnoho zajímavých doporučení a inspirací plynoucí z naší dlouholeté zkušenosti a ze zkušenosti našich frekventantů, účastníků či klientů
  • doporučení a tipy na konkrétní inspirativní literaturu, filmy či divadelní představení
  • a také spoustu humoru... 

CHCETE SE DÁLE ROZVÍJET A POSOUVAT?

ZDE JE AKTUÁLNÍ NABÍDKA PŘIPRAVENÝCH ONLINE KURZŮ:)

EMOCE
NEVĚRA - www.pavelrataj.cz
VZTAHY
Online kurz o tajemné intimitě v partnerských vztazích - Sex, erotika a intimita v partnerském vztahu, Pavel Rataj
KOMUNIKACE
SEX
EMOCE
Milenky a milenci: cyklus o tom jak zvládnout milecký vztahy a nezbláznit se. Jak vystoupit? Nebo jak přerodit?
VZTAHY
HRANICE aneb Jak si zdravě nastavit hranice?
SEBEROZVOJ
Hádky a konflikty - Pavel Rataj, psycholog a párový terapeut
KOMUNIKACE
ODPUŠTĚNÍ aneb Jak odpustit, když se to zdá nemožné? - online kurz Pavel Rataj a Lucia Záhorcová
EMOCE
RESTART VZTAHU - www.pavelrataj.cz
VZTAHY

"PŘEJEME VÁM MNOHO INSPIRUJÍCÍCH DOTYKŮ:)"

Zveme všechny zvídavé a odvážné  partnery i jednotlivce, bez rozdílu věku, sexuální orientace, zkušenosti či životního zaměření. 🙂

 VZTAHY A SEBEROZVOJ MAJÍ SMYSL