UMĚNÍ

Partnerské komunikace

aneb

JAK POSÍLIT INTIMITU VZÁJEMNÉHO SDÍLENÍ? 

"Právě dlouhodobé partnerství je místo, kde zažíváme největší a nejčastější nedorozumění. Jak je to možné? "

- jeden z nejčastějších dotazů a témat u párových terapeutů

Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko

HLEDÁTE KLID, NEBO SPÍŠE POROZUMĚNÍ?

V dlouhodobém partnerském vztahu je pouze jedno období, které vykazuje vysokou míru porozumění. A to dokonce bez vysvětlování. Víte, o jaké období se jedná?

Partnerská komunikace v dlouhodobých vztazích není samozřejmá, ani samospasitelná. Dalo by se spíše naopak říci, že je to samostatná “vědní disciplína” produkující stále nové závažné poznatky. Dnes již víme, že stojí především na pocitu bezpečí, dobré kondici, schopnosti sebereflexe, kvalitním napojení a zdravém citovém poutu. Pokud jeden z těchto pilířů vykazuje výrazné trhliny, partnerská komunikace se dostává do pohotovostního módu, který vykazuje zvýšenou nepřesnost a citlivější reaktivitu. A v takovém případě to nezachrání ani dobře rozvinuté vztahově-komunikační dovednosti. Hledáte směr, energii či potřebné flow?... Pak jste tady správně:) 

PROČ

UMĚNÍ PARTNERSKÉ KOMUNIKACE?

A začneme tam, kde druzí končí. Odrazíme se od všech chytrých návodů na šťastnou a harmonickou komunikaci. Ukážeme si důvody, proč je člověk z takových zlatých rad spíše v úzkosti a dále se točí v bludném kruhu selhávajících pokusů….

Jako pároví terapeuti často vnímáme úroveň a kvalitu probíhající partnerské komunikace u konkrétních párů jako královskou bránu do jejich dvou vnitřních světů i do jejich společného světa "my".  Velmi často je pak nepřehlédnutelné, že jejich nefukční komunikace je pouze pochopitelným důsledkem "mnohého", jehož odhalení je naším úkolem. Velmi často jde pouze o  symptomatické, obranné a kompenzační chování, které v delším časovém horizontu rozehrálo své drama sebedestruktivní spirály. 

Dlouhodobě udržitelná živá a otevřená partnerská komunikace je prostě umění. Žádá si od nás plné soustředění, vztahový fokus a seberozvoj. Taková komunikace není možná bez určité míry sebereflexe, sebeuvědomění a emocionální odolnosti. Bez těchto prvků se spíše stává jen mělkým tlacháním o povrchních tématech, technicko-organizačních věcech a produkuje množství hádek na proslulých tématech - ponožek na zemi, špatně zavřeného WC prkénka či špatně vymáčknuté zubní pasty.

UKÁŽEME VÁM, JAK NA TO:)

Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko

NALAĎTE SE NA NÁS

MALÁ OCHUTNÁVKA PRO VAŠI MOTIVACI

Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko
Všichni někdy slyšeli, že ve vztahu je nejdůležitější komunikace. Někdy se to s ní přehání. A někdy je nedostatečná.
Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko
Partnerská komunikace je odlišná, než v jiných vztazích. Nemůžete dobře komunikovat, když nejste na druhého napojeni nebo je citové pouto zraněné.
Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko
Chodí za mnou feťáci lásky. Lidé jsou ve vztahu zmatení, pořád chtějí požitky... Na vztahu se musí makat, to, že někoho milujete, nestačí.
Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko
V zamilovanosti prožíváme spíš sebelásku, pak záleží, jestli to do lásky vůbec dojde. Když přijde ve vztazích krize, je to příležitost, abychom se...

DEJTE SOBĚ, SVÝM VZTAHŮM I SVÉMU OKOLÍ VĚTŠÍ POROZUMĚNÍ 

A BUĎTE O KROK NAPŘED PŘED OSTATNÍMI

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

PODPORUJEME VYTRVALCE, NE SPRINTÉRY:)

MOTIVACI

Nejlepší je ta vaše individuální, dobrovolná a vnitřní...

SMYSL

Proč má smysl investovat do vašeho vztahu?

ROZHODNUTÍ

Pokud na nic nemíříš, nikdy nic netrefíš!

DISCIPLÍNU

Každá změna vyžaduje touhu a vášeň. Jak je probudíte?

ZÓNU NEKOMFORTU

Růst se děje až tam, kde odvaha je antagonistou strachu.

PRIORITU

Bez vašeho času a pozornosti toho moc neočekávejte.

SHOVÍVAVOST

... a laskavost vůči vzájemným přešlapům či křečovitosti.

PÉČI

Individuální péče o sebe (fyzicky i psychicky) přináší energii.

JE TO PRO MĚ?

PRO KOHO JE CYKLUS URČENÝ?

Náš další cyklus by rád oslovil právě ty z vás, kteří ušli již nějakou partnerskou cestu. Často klopýtli, možná spadli, odřeli se či se dokonce zranili, ale ví a uvědomují si, že chtějí jít dál. Ví, že tyto události byly, jsou a budou pro vztah důležité. 

Cyklus je připravený pro všechny zvídavé a odvážné  jednotlivce, partnerské dvojice, kolegy a fanoušky partnerských vztahů a osobní rozvoje, a to bez rozdílu věku, sexuální orientace, zkušenosti či životního zaměření:).

KDO TO BUDE LEKTOROVAT?

CELÝM CYKLEM VÁS PROVEDOU DVA ZKUŠENÍ PÁROVÍ TERAPEUTI

TĚŠÍ SE NA VÁS PAVEL a H:O)NZA

Jako pároví psychoterapeuti jsme každý den s našimi klienty na cestách a výpravách za dobrodružstvím. Někdy spolu chodíme do nemocnic navštěvovat jejich vztah na jednotku intenzivní péče, někdy chodíme trénovat do vztahového fitka a někdy jen tiše hledáme, kde spočinout, meditovat a zastavit se. Někdy hledáme živou vodu a místo, kde září slunce, síla, odvaha a chuť... Naše práce je pro nás posláním, naše práce je nepředvídatelná cesta plná různých zvratů a překvapení. Milujeme svoji práci a vidíme v ní více než jen seberealizaci... 

Každý den sledujeme, jak se různí lidé s různými příběhy, různými vzorci a svou jedinečností pohybují na své cestě k nalezení spokojenosti. Vidíme stovky příběhů, kde se lidé trápí a hledají cestu. A jsme součástí jejich odvahy to nevzdat a jen nepochopeně utéct. Vše, co budeme sdílet, bude založené především na zkušenostech prověřených lety a psychoterapeutickou praxí...

S NÁMI SE ROZHODNĚ NUDIT U SUCHÉ TEORIE NEBUDETE. 🙂

SPOLEČNĚ MÁME NA KONTĚ VÍCE NEŽ:

25let


Terapeutické praxe s partnerskými dvojicemi

10 000


Klientů, kteří prošli terapeutickými sezeními

17 000


Účastníků, kteří prošli našimi semináři, workshopy, webináři, výcviky či vystoupeními

270


Mediálních výstupů (články, rozhovory, TV pořady, rádia, podcasty), přednášek a konferencí

INPAT - Institut párové terapie - patříme mezi čtyři odborné instituty, kteří vzdělávají párové terapeuty v ČR.

CYKLUS JSME SESTAVILI Z TĚCHTO ZAJÍMAVÝCH TÉMAT:

1. PILÍŘE A VRSTVY ÚSPĚŠNÉ PARTNERSKÉ KOMUNIKACE 

Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko

     Hned od úvodního dílu začneme hezky z ostra. Nemá cenu ztrácet čas, a tak se rovnou vrhneme do hlavní podstaty partnerské komunikace, a tím je její jedinečná a nediskutovatelná subjektivita. Právě v partnerském vztahu dostává objektivní pravda plně na frak. Ne náhodou se říká, že  právě proto v partnerství trpí především analytici, filozofové, hlupáci a ti, co chtějí mít "pravdu" pod svou kontrolou. S nimi samozřejmě trpí i jejich partneři, kteří pak zákonitě naráží na tento omezující limit, který pak vzájemnému sdílení bere krásu proplétání dvou jedinečných světů. A místo toho se vytvářejí pocity bolavého nepřijetí, nezájmu a nerespektu. Dualita je pojem, který používáme pro setkání dvou subjektivních světů, ve kterých se partneři mohou různě intenzivně navštěvovat.... A i proto se podíváme na to, jak je komunikační proces právě v partnerství opakovaně dynamizován silami, které v jiných vztazích tak silně nepůsobí... Ne náhodou  mnoho partnerů pocit, že se  všemi kolem se krásně domluví a dorozumí, jen s "tím svým/ tou svou" doma to prostě nejde...  


2. FILTRY, BLOKÁTORY, ZKRESLOVAČE, PARALYZÉRY A RUŠIČKY PARTNERSKÉHO POROZUMĚNÍ

Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko

   Partnerská komunikace začíná teprve tam, kde jsme schopní, ochotní a odvážní hovořit se svým partnerem o svých a jeho pocitech a potřebách, o tom, jak se vedle sebe cítíme a jak se vzájemně vnímáme. Teprve tam, kde naše odvaha vstoupí do této krajiny, se může náš vztah vyvíjet, posouvat, korigovat a vyhojovat. Základní podmínkou takové napojení je pocit bezpečí a potřebná dávka emocionální odolnosti. Proti této snaze partnerů však v cestě stojí mnoho, dokonce neuvědomovaných a nepociťovaných, překážek. A my se na velké množství z nich zaměříme a podíváme se, kde se berou, a také na to, jak s nimi efektivněji pracovat, aby nám nekazily blízkost a vzájemné porozumění... Ukážeme si také nejčastější chyby, kterých se partneři v dobrém úmyslu dopouští... Dotkneme se také vítězství formy nad obsahemneverbality nad verbalitou... A nezapomeneme na sílu domněnek, na neschopnost pracovat s nedorozuměním a podíváme se na vliv emocí,  nedohojených zranění, aktivovaných vzorců a frustrací vztahových potřeb...


3. KOUZLO AKTIVNÍHO NASLOUCHÁNÍ 

Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko

Pojďme si nic nenalhávat. Permanentní harmonická partnerská komunikace v dlouhodobých partnerstvích není možná. Ani to není potřebné a žádoucí. Hledáme přece celistvost. A v celistvosti jsou důležité polarity. Víme, že ve vztahu nakonec nerozhoduje to, co říkáme, ale to, co náš partner vnímá a co to jeho vnímané v něm vyvolává! O to více je naléhavější být skutečnými mistry v naslouchání. Naslouchat tomu, co náš partner/ka říká, je skutečné umění. Do naší schopnosti slyšet vstupuje zpravidla naše mysl a okamžitě interpretuje a komentuje vše, co k nám přichází z vnějšího prostoru. Empatické naslouchání je dovednost naslouchat komplexně, tedy vyřčeným slovům i neverbální složce komunikace, a to beze všech komentářů mysli a bez zkreslování. Člověk tak získá odstup od situace či problému. Při uvolnění pozornosti a ponoření se do hlubších vrstev vědomí přicházejí důležitá uvědomění, aktivuje se kreativita a dochází k silnému zážitku partnerského napojení, přijetí a porozumění... Proto si ukážeme různé formy naslouchání vázající se na různé komunikační styly, různé stavy ega, na komunikační vzorcevliv kondice a kontextu


4. MAGICKÉ "SOFT SKILLS" PRO VÁŠ VZTAH  

Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko

Dobře proudící komunikace je střídána konflikty, nedorozuměními, odpojením, únavou a náladami. Dobře proudit znamená umět být dobře zazdrojovaný, cítit se uvnitř v bezpečí a mít chuť se učit. Pojďme se podívat na některé z efektivních tzv. soft skills pro živé partnerské flow - "Já výroky", přizpůsobení se vs. sebeprosazení, způsoby zvládání střetů a odlišností, umění říkat ne, oceňování, nastavování hranic, mentální ladění se, humor, hravost, techniky citlivého odmítnutí, citlivého přesměrování při zátěži, poskytování zpětné vazby, schopnost pokládat otvírací, otevřené otázky a držet se v zájmu, hádka s udobřením, práce s emocemi, se zraněními, mocný nástroj ověřování vs. domněnky, parafrázování, práce s obranami, přeznačkovávání, empatické reagování, pravidlo stop, prosby a žádosti, transparentnost, odolnost vydržet konflikt, pohybovat se v konfliktní zóně, schopnost dohojování, rozvoj a posilování schopnosti sebereflexe a sebeuvědomění – přesného a otevřeného vyjadřování emocí, potřeb, strategií, myšlenek a obsahu vnitřního dění. Patří sem i absolutní zabijáci, 4 jezdci apokalypsy, spirála úpadku, práce s nedorozuměním, vyjednávání a omluvy...


5. CHEMIE INTIMNÍHO SDÍLENÍ

Partnerská komunikace - online kurz Umění partnerské komunikce - Pavel Rataj a Honza Vojtko

V závěrečné části tohoto kurzu vás necháme unášet na vlnách partnerské pulzace. Velké výzkumy opakovaně ukazují, že mezi spokojenými a problematickými vztahy není až tolik rozdíl v míře, jak moc a jak často se hádají, ale především v úrovni jejich schopnosti napojení, empatického naslouchání a schopnosti vytvářet plodnou půdu mezi těmito nepříjemnými okamžiky. Skutečné mistrovství tkví v sebepoznání a postupné korekci a regulaci svých citlivostí, svých vnitřních vztahových vzorců a i ostatních vnitřních sil, které opakovaně boří odvážné pokusy komunikovat jiným způsobem. K mistrovství intimního sdílení patří zesilující empatie, naslouchání, všímavost a výrazné aspekty laskavosti. To však nejde přikázat ani vynutit. Cesta k této úrovni je často zdlouhavá a jen poctivá vytrvalecká investice do různých zákoutí (své, ale i partnerovy) duše nabízí možnost prohlubovat vzájemnou blízkost a pochopení...  Součástí jsou i aktivity zaměřené na prohloubení naší všímavosti, usnadnění kontaktu s tělem a vnímání emocionální složky našeho bytí. Těžiště setkání spočívá ve společném zkoumání a uvědomování si určitých aspektů naší komunikace, jejich sdílení, praktické aplikaci a provádění cvičení zaměřených na prohloubení nových schopností.

NENECHTE 

SI UJÍT !

DOČASNĚ

ZVÝHODNĚNOU

NABÍDKU

ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK ZA TENTO JEDINEČNÝ ONLINE KURZ:

1999,- Kč

Záměrně jsme nastavili cenu za tento cyklus POUZE ZA PŘIBLIŽNOU VÝŠI CENY NÁKLADŮ SEZENÍ U PROFESIONÁLNÍHO PÁROVÉHO PSYCHOTERAPEUTA.  Za tuto cenu od nás získáte několikanásobně více, než by bylo možno zažít v jednom sezení. Nevěříte? Pojďte se přesvědčit:).

 

Po uhrazení platby Vám bude  obratem poskytnut plný přístup do ČLENSKÉ SEKCE, kde budete mít vše hezky připravené ze záznamu, abyste si vše mohli pustit přesně tam, kde to pro vás bude nejpříjemnější. Platnost přístupu bude nastavena na 365 dní, tedy na celý jeden dlouhý rok:)     

 

PRO 

TÝMY!

PRO ODBORNÉ TÝMY, PROFESNÍ ORGANIZACE či SKUPINY, které mají zájem zakoupit tento cyklus pro své specialisty, jsme připravili cenově zvýhodněnou MULTILICENCI.

CENA ZA MULTILICENCI

PRO ODBORNÉ TÝMY:

Multilicence je platná až pro 10 lidí z vašeho týmu. Každý z týmu získá svůj samostatný vstup, a to na základě zaslaného seznamu od objednávajícího. Na žádost jednotlivého účastníka je možné vystavit potvrzení o účasti na tomto online kurzu.

 

A CO VŠECHNO HNED ZÍSKÁTE?

V rámci tohoto kurzu získáte spoustu inspirace a zajímavých dotyků v podobě video a audio záznamů, různých dokreslujících obrázků a schémat, vážných i vtipných ukázek z praxe, efektivních technik a strategií, sebereflexivních  a zvědomňovacích otázek, různých doporučení a tipů a samozřejmě spousty odpovědí...  

HNED PO ZAKOUPENÍ TOHO KURZU SE MŮŽETE TĚŠIT NA ZPŘÍSTUPNĚNÍ:

  • všech proběhlých dvouhodinových inspirativních setkání na uvedenými tématy
  • bonusově získáte všechny natočené díly také v audio verzi ke stažení
  • ukázky technik a diskuzí na žhavé témata
  • pohled odborníků z praxe, ale i rovnocenný pohled zůčastněných ze života
  • dokreslující obrázky a vysvětlující schémata pro lepší porozumění
  • v celém kurzu získáte mnoho otázek a minimálně 15 úkolů k rozvoji a uvědomění
  • mnoho dalších zajímavých odkazů na další rozvojový materiál
  • mnoho zajímavých doporučení a inspirací plynoucí z naší dlouholeté zkušenosti a ze zkušenosti našich frekventantů, účastníků či klientů
  • doporučení a tipy na konkrétní inspirativní literaturu, filmy či divadelní představení
  • a také spoustu humoru... 

Po zrealizované platbě obratem zašleme do Vašeho uvedeného mailu přístupové údaje DO ČLENSKÉ SEKCE, kde najdete všechny připravené materiály, video a audio záznamy, pracovní úkoly, obrázky i různé inspirativní dotyky.

Vše budete mít hezky k dispozici tak, abyste si mohli zvolit kdy, jak a kolik si toho pustíte  z pohodlí vašeho domova a v čas, který vám nejlépe vyhovuje! 

CHCETE SE DÁLE ROZVÍJET A POSOUVAT?

ZDE JE AKTUÁLNÍ NABÍDKA PŘIPRAVENÝCH ONLINE KURZŮ:)

EMOCE
SEX
VZTAHY
NEVĚRA - www.pavelrataj.cz
VZTAHY
EMOCE
Online kurz o tajemné intimitě v partnerských vztazích - Sex, erotika a intimita v partnerském vztahu, Pavel Rataj
KOMUNIKACE
SEX
Milenky a milenci: cyklus o tom jak zvládnout milecký vztahy a nezbláznit se. Jak vystoupit? Nebo jak přerodit?
VZTAHY
Zranitelnost - jedinečný online kurz o nalezení odvahy a blízkosti. Iveta Clarke a Pavel Rataj
EMOCE
HRANICE aneb Jak si zdravě nastavit hranice?
SEBEROZVOJ
EMOCE
ODPUŠTĚNÍ aneb Jak odpustit, když se to zdá nemožné? - online kurz Pavel Rataj a Lucia Záhorcová
EMOCE
Hádky a konflikty - Pavel Rataj, psycholog a párový terapeut
KOMUNIKACE
RESTART VZTAHU - www.pavelrataj.cz
VZTAHY

"PŘEJEME VÁM MNOHO INSPIRUJÍCÍCH DOTYKŮ:)"

Zveme všechny zvídavé a odvážné  partnery i jednotlivce, bez rozdílu věku, sexuální orientace, zkušenosti či životního zaměření. 🙂

 VZTAHY A SEBEROZVOJ MAJÍ SMYSL