PAVEL RATAJ a HONZA VOJTKO

pro vás vytvořili nový ONLINE KURZ  ze série  "JAK NA..." 

ZŮSTAT NEBO ODEJÍT?

ROZCHODY A ROZVODY

JAK UKONČIT VZTAH BEZ S/POUŠTĚ ZA SEBOU... 

"JAK NA ROZCHOD? očima dvou párových psychoterapeutů"

"Hodně dlouhodobějších vztahů se má tendenci nějak pošramotit a zamotat. Není to náhoda a není to ani osud. Není to ani věkem samotného vztahu, jak si lidé často myslí. To "zamotání se" je součástí nutného vývoje. Vývoj a růst není jen to, když se nám daří, jsme silnější a úspěšnější. K vývoji patří i hluboké propady, krize a ohrožení. Každý vztah má svou zónu smrti, do které se za určitých podmínek určitě dostane.

 

Od jisté chvíle či období vztahová dynamika roztáčí svou pohlcující spirálu úpadku. Vše funguje již svou vlastní setrvačností, aniž bychom se museli nějak výrazněji snažit... Partnerská krize je často poslední šance, jak to pochopit a vše zavčasu ještě zvrátit. Bohužel se 50-70% dlouhodobých partnerství a manželství rozpadá zbytečně, protože se nenajdou  ve správnou chvíli dva partneři, kteří by společnými silami tuto spirálu zvrátili. Jeden to sám většinou bohužel zvládnout nemůže, alespoň ne dlouhodobě. A tak se dostáváme na křižovatku, ze které již není návratu. Kde se něco musí stát. Kde už to nejde vydržet..."

    - Pavel Rataj

 

- párový psychoterapeut, vztahový psycholog, zakladatel Institutu párové terapie INPAT


ROZCHODY A ROZVODY ČASTO NEJSOU SVOBODNOU VOLBOU, ALE "NUTNOU" ZÁCHRANOU BEZRADNÉ DUŠE...  

PROČ  CYKLUS  O ROZCHODECH A ROZVODECH?

Bohužel statistiky jsou nekompromisní. Cca 50% manželství končí rozvodem. A to mluvíme jen o těch sezdaných partnerstvích. Nesezdaná soužití se vyznačují dlouhodobě ještě větší rozpadovostí. Od 70. let, kdy toto číslo začalo výrazně narůstat, se již delší dobu držíme na předních místech světových statistik. A tak i mnoho kvalitních partnerství se může dostat do velkých, dlouhodobých nebo náhlých, problémů, které ohrozí vztah natolik, že se dostává na nebezpečnou hranu. Hodně lidí podstupuje před samotných rozchodem bolavý proces rozhodování, zda se skutečně už rozejít, nebo ještě vydržet. Ale podle čeho se máme rozhodovat? A už jsme fakt vyzkoušeli všechno? Nebo to máme nějak vyhrotit? Nebo raději rezignovat? Máme raději odejít nebo zůstat jen kvůli dětem?

Rozchod a rozpad vztahu je jednou z nejtěžších životních událostí a nejnáročnějších obdobích, které může trvat i několik let. Vyrovnat se s takto náročnou životní situací není vůbec jednoduché. Můžeme sledovat, že to má svůj skrytý hojivý proces, i když v něm každému pomáhá něco jiného. Pokud jsou ve vztahu děti, situace je o to komplikovanější. Partnerství se může rozejít, ale rodičovství je vztah spojený "společnou krví" a zákonem. To s sebou přináší mnoho otázek, pochybností, obav a nejistot.

Můžeme sledovat rozevírající nůžky, kde na jedné straně je vysoký počet partnerů, kteří doslova při prvních problémech utíkají ze vztahu a zkouší hledat štěstí a osobní spokojenost zase o dům dále, a na druhé straně vysoký počet těch, kteří bezmocně, ustrašeně a závisle drží desítky let. Aniž by tomu kdokoliv z nich vlastně více rozuměl nebo měl dokonce na výběr jinou variantu.

ROZPAD VZTAHU  JE DLOUHODOBĚ JEDEN Z NEJVĚTŠÍCH ŽIVOTNÍCH STRESORŮ.


PŘEDMANŽELSKÁ PŘÍPRAVA - ONLINE KURZ, PAVEL RATAJ A HONZA VOJTKO
ROZVODY A ROZCHODY

Dejte sobě, svým vztahům i svému okolí větší porozumění 

A BUĎTE O KROK NAPŘED PŘED OSTATNÍMI

ONLINE KURZEM VÁS BUDOU PROVÁZET DVA PÁROVÍ TERAPEUTI:

psycholog a psychoterapeut Pavel Rataj - Festival Psychologie.cz

PAVEL RATAJ 

H:O)NZA VOJTKO

Jako pároví psychoterapeuti jsme každý den s našimi klienty na cestách a výpravách za dobrodružstvím. Někdy spolu chodíme do nemocnic navštěvovat jejich vztah na jednotku intenzivní péče, někdy chodíme trénovat do vztahového fitka a někdy jen tiše hledáme, kde spočinout, meditovat a zastavit se. Někdy hledáme živou vodu a místo, kde září slunce, síla, odvaha a chuť.

Naše práce je pro nás posláním, naše práce je nepředvídatelná cesta plná různých zvratů a překvapení.

Milujeme svoji práci a vidíme v ní více než jen seberealizaci... A je to z nás cítit každým coulem... 

Každý den sledujeme, jak se různí lidé s různými příběhy, různými vzorci a svou jedinečností pohybují na své cestě k nalezení spokojenosti. Vidíme stovky příběhů, kde se lidé trápí a hledají cestu. A jsme součástí jejich odvahy to nevzdat a jen nepochopeně utéct. Vše, co budeme sdílet, bude založené především na zkušenostech prověřených lety a psychoterapeutickou praxí.Těšíme se na otevřené hledání odpovědí na vaše různorodé a pestré dotazy, vzájemné inspirace a sdílené zkušenosti.

S NÁMI SE ROZHODNĚ NUDIT U SUCHÉ TEORIE NEBUDETE. 🙂

PROČ DO TOHO JÍT PRÁVĚ S NÁMI?

Celý CYKLUS jsme sestavili tak, aby na sebe jednotlivé díly hezky a plynule navazovaly. Každý další díl vám postupně poodhalí hlubší zákoutí temných období ve vztahu i obdobích spojených s rozpadem vztahu. Ukáže vám, jak na to, když už to ve vztahu skutečně nelze vydržet a rozhodli jste se z něj odejít.

Každý další díl Vám srozumitelně ukáže nové možnosti v podobě pestrých porozumění, inspirativních pohledů, efektivních otázek, cvičení a technik, ve kterých najdete možnost potkat se s principy, zákonitostmi a kvalitami celostní holistické filozofie. Nehledáme touhu po dokonalosti, neustálé harmonii a štěstí   -    PODPORUJEME CELISTVOST.     

Naše přidaná hodnota je v tom, že vše, co budeme sdílet, bude založené především na zkušenostech prověřených lety a naší psychoterapeutickou praxí. Připravili jsme pro vás mnoho našlapané emocionální výživy plné diskuzí, dialogů, inspirací, zkušeností, ukázek, otázek a  odpovědí.

TĚŠÍ SE NA VÁS PAVEL a H:O)NZA

V ONLINE KURZU HNED NAJDETE TYTO ZAJÍMAVÉ OKRUHY:

1. PARTNERSKÁ KRIZE A DALŠÍ VZTAHOVÁ OHROŽENÍ

Jak zvládnout partnerskou krize - online kurz - Pavel Rataj

V první části cyklu o rozchodech se podíváme na vztahovou dynamiku, která může vést až k rozchodu. Co vše se může stát, abychom se z hrdliček dostali až do stavu averze. Vysvětlíme si co znamená “spirála úpadku”, jaké jsou fáze krize, co se v tomto procesu děje, jaké si pokládáme otázky, jaká hledáme řešení. Budeme se společně bavit o příčinách, které vedly ke krizi, která může vyústit až k rozchodu. 

 • Vztahová dynamika. Od hrdliček k amnézii.
 • Spirála úpadku, čtyři jezdci apokalypsy a fáze krize.
 • Varovné signály a symptomy.
 • Otázky, které si v krizi klademe.
 • Oddálení, odcizení, nuda... Odpojení se.
 • Partnerství vers. Rodičovství
 • Kritické momenty a jasné důvody k rozchodu? (domácí násilí, fyzické a psychické), resp. kdy jednat rychle?

2. KDYŽ UŽ SE TO NEDÁ VYDRŽET

ROZCHODY A ROZVODY

Druhá část cyklu se bude věnovat nejčastějším důvodům a vnitřním motivacím, které nás vedou k myšlenkám o rozchodu. Dotkneme se různých forem nesnesitelných partnerů a partnerek a jejich charakteristik. Budeme se dotýkat bodu bolesti, který nám naznačuje, že se to už nedá vydržet. Pokusíme se odpovědět na otázky, které si klade každý kdo uvažuje o rozchodu: “Opravdu jsme zkusili všechno? Chci to ještě vůbec zkoušet?”

Existují ale nějaké kruciální otázky, které by si před rozchodem měl každý položit? Otevřeme i hořké téma komunikace o rozchodu mezi partnery a toho co trápí každého, kdo si chce povídat a situaci řešit, jenže před ní/m sedí někdo kdo komunikaci odmítá a schová se do mlčení. A v neposlední řadě se podíváme na emoce, které nás v tomto zlomovém okamžiku vztahu navštěvují: odpor, hnus a nechuť být s tím druhým.

 • Nejčastější důvody a motivace k odchodu i k setrvání (strach ze samoty, malá nezávislost až emoční či finanční závislost). 

 • Obrazy nesnesitelného partnera. Pasivní a mlčící partner. 

 • Už se to nedá vydržet. Co jsme už všechno vyzkoušeli?

 • Co se děje tak hroznýho? Zůstat spolu nebo odejít?

 • Držáci  x  únikáři... Otázky, které bychom si před odchodem měli položit.

 • Otázka vlivu okolí, aneb kamarádi a rodina.


3. JAK SE PŘIPRAVIT NA ROZCHOD

ROZCHODY A ROZVODY

Třetí část webinářů o rozchodech otevře palčivou, ale převelice důležitou oblast a to, zda se dá na rozchod vůbec nějak připravit. Co se schovává za psychologií rozhodování? Podíváme se na jednotlivé oblasti našich životů, které rozchodem mohou a budou zasaženy. Budeme si povídat o tom, zda bych měl/a v rámci své psychohygieny s někým své myšlenky na rozchod sdílet či bych to raději měl/a ponechat ve své hlavě? Dotkneme se také tématu různých forem rozchodů, se kterými se bohužel můžeme potkat.

 • Co všechno potřebujete zvážit, vědět, s čím počítat, na co se připravit?
 • Riziko úzkostí z přemýšlení o budoucnosti... Mluvit o svých myšlenkách/úvahách, nebo si to nechat pro sebe? S kým o tom mluvit?
 • Fáze rozvodu  a psychorozvod... Jak pracovat se svými emocemi, především se strachem (co se mnou bude?) Jak pracovat se svými myšlenky na téma, jak to říct tomu druhému, aneb strach, že mu/ji ublížím. 
 • Kde, kdy a jak oznámit rozchod - má to nějaká doporučení?
 • Pokusy - pauzy a řízené separace... Formy rozchodů - ghosting, domluvený, vyčpělost, jeden ano, druhý ne, protrahovaný, opakovaný, na zkoušku, nevyřčený (přesto se jeden chová jako při rozchodu)... Psychologie rozhodování.

4. ROZCHÁZÍME SE / ROZVÁDÍME SE

ROZCHODY A ROZVODY

Rozcházíme se. Co teď? Co dělat když se někdo rozešel se mnou? Existuje “něco” co mi pomůže “správně” se rozejít? Je možné se vůbec “dobře” rozejít? V tomto předposledním díle cyklu webinářů o rozchodech se budeme věnovat výše zmíněným otázkám. Budeme se věnovat rozdílům v rozchodu nesezdaného partnerství a rozvodu manželství. Jaké jsou rozdíly? Na co si dát pozor? Co nám naopak v rozcházení může pomoci?  Kdy je vhodné využít služby třetí strany? Kdy má cenu využít terapie, koučinku a kdy mediace? Má význam porozchodová terapie? Kdy ano a kdy ne? V čem nám může pomoci?

 • Je rozhodnuto! Už není cesty zpět. Jak a kdy to říci dětem? Jak a kdy to říct původní rodině?
 • Co mě může čekat, když se se mnou někdo rozejde - emocionální tornádo - šok vs. rozcházím se s někým?
 • Rozdíly mezi rozchodem a rozvodem, aneb právní aspekty vs. domluva.
 • Existují rozdíly v rozchodu hetero a homo páru? 
 • Jak na pocity viny, smutku, vzteku, opuštění, strachů (ze samoty, ze ztráty dětí...) či pocity ztráty?
 • Sporný/nesporný rozvod - kdo nám pomůže? A co právní servis? Mediace versus terapie...
 • Co je potřeba k rozvodu, jaké jsou modely péče o děti, jaké modely financování? 
 • Co je to to skutečná zájem a potřeby dětí?

5. JAK VŠE DOBŘE ZPRACOVAT, ZAHOJIT A ROZDĚLIT

ROZVODY A ROZCHODY

Konec vztahu přináší bolest, ale také osvobození a nové začátky. V posledním díle našeho cyklu se budeme věnovat naději, která je po rozchodu přítomná. Otevřeme oblast toho, jak zahojit rány po ukončeném vztahu, co naopak využít pro další vztah a samozřejmě jak “pustit” starý vztah. Jak být dobrými rodiči i po ukončení vztahu? Jde to vůbec? Co když ten druhý nespolupracuje? Dokonce škodí? Můžu se nějak připravit na další vztah? Kdy je vůbec “ta správná” doba na další vztah? Jak to poznám? Další palčivá otázka, na kterou společně budeme hledat odpověď je, zda platí, že když odcházím hned do dalšího vztahu, využívám tzv. “převozníka”, tento vztah dlouho nevydrží? 

 • Jak zpracovat, zahojit a pustit starý vztah? Pouštěcí rituály.
 • Jak nespadnout do stejných vztahových vzorců? Jak na nové začátky?
 • Jak být dobrými rodiči i po rozvodu.
 • Na co dát pozor než půjdu do nového vztahu? Převozníci a zachránci - je to cesta?
 • A co dál? Jaká je pravděpodobnost, že to stejně dopadne dobře? A co je to to dobře?
 • Kazuistiky návratových párů - 2% Čechů se znova vezme
 • Opakované rozvody. Na co dát pozor? Čím to může být? Proč opakujeme chyby do kola?

STÁLE VÁHÁTE ZDA S NÁMI DO TOHO JÍT?

TAK ZDE JE 

PÁR UKÁZEK

Z MINULÝCH NATÁČENÍ:)

NENECHT 

SI UJÍT !

DOČASNĚ

ZVÝHODNĚNOU

NABÍDKU

ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK ZA CELÝ ONLINE KURZ:

1999,- Kč

Záměrně jsme nasatvili cenu za tento CYKLUS POUZE ZA PŘIBLIŽNOU VÝŠI CENY JEDNOHO 90MIN SEZENÍ U PROFESIONÁLNÍHO PÁROVÉHO PSYCHOTERAPEUTA... Za tuto cenu od nás získáte několikanásobně více, než by bylo možno zažít v jednom sezení. Nevěříte? Pojďte se přesvědčit:).

 

Po uhrazení platby Vám bude  obratem poskytnut plný přístup do ČLENSKÉ SEKCE, kde budete mít vše hezky připravené, abyste si vše mohli pustit přesně tam, kde to pro vás bude nejpříjemnější. Platnost přístupu bude nastavena na 365 dní, tedy na celý jeden dlouhý rok:)     

 

PRO 

TÝMY!

PRO ODBORNÉ TÝMY, PROFESNÍ ORGANIZACE či SKUPINY, které mají zájem zakoupit tento cyklus pro své specialisty, jsme připravili cenově zvýhodněnou MULTILICENCI.

CENA ZA MULTILICENCI

PRO ODBORNÉ TÝMY:

6999,- Kč

Multilicence je platná až pro 10 lidí z vašeho týmu. Každý z týmu získá svůj samostatný vstup, a to na základě zaslaného seznamu od objednávajícího. Na žádost jednotlivého účastníka je možné vystavit potvrzení o účasti na tomto online kurzu.  

 

A CO VŠECHNO V KURZU

HNED ZÍSKÁTE?

V rámci kurzu získáte spoustu inspirace a zajímavých dotyků v  podobě video a audio záznamů, různých dokreslujících obrázků a schémat, vážných i vtipných ukázek z praxe, efektivních technik a strategií, sebereflexivních  a zvědomňovacích otázek,  možných odpovědí...  

HNED PO ZAKOUPENÍ TOHOTO KURZU SE MŮŽETE TĚŠIT NA ZPŘÍSTUPNĚNÍ:

 •  cca 10 hodin (pět exkluzivních dvouhodinových dílů) inspirativního video materiálu, ukázek a záznamů 
 • bonusově získáte všechny natočené díly také v audio verzi ke stažení
 • ukázky technik či online diskuzí
 • pohled odborníků z praxe, ale i rovnocenný pohled zůčastněných ze života
 • dokreslující obrázky a vysvětlující schémata
 • otázky k rozvoji a uvědomění
 • mnoho dalších zajímavých odkazů na další rozvojový materiál
 • v každém díle najdete 3 domácí rozvíjející úkoly a inspirativní cvičení 
 • mnoho zajímavých prakticky využitelných doporučení a inspirací plynoucí z naší dlouholeté zkušenosti a ze zkušenosti našich frekventantů, účastníků či klientů
 • doporučení a tipy na konkrétní inspirativní literaturu, filmy či divadelní představení
 •  a také spousta humoru...

Po zrealizované platbě obratem zašleme do VÁMI uvedeného mailu (někdy spadne zaslaný mail do HROMADNÝCH či SPAMU) přístupové údaje DO ČLENSKÉ SEKCE, kde budete mít vše hezky HNED připravené. Tak abyste si připravené materiály (videoaudio záznamy, pracovní úkoly, obrázky i různé inspirativní dotyky) opakovaně procházet.

Vše budete mít hezky k dispozici tak, abyste si mohli zvolit kdy, jak a kolik si toho pustíte  z pohodlí vašeho domova a v čas, který vám nejlépe vyhovuje! 

PŘÍSTUP DO ČLENSKÉ SEKCE BUDETE MÍT OTEVŘENÝ PO CELÝCH 365 DNÍ:) 

CHCETE SE DÁLE ROZVÍJET A POSOUVAT?

ZDE JE AKTUÁLNÍ NABÍDKA PŘIPRAVENÝCH ONLINE KURZŮ:)

EMOCE
SEX
VZTAHY
NEVĚRA - www.pavelrataj.cz
VZTAHY
EMOCE
Online kurz o tajemné intimitě v partnerských vztazích - Sex, erotika a intimita v partnerském vztahu, Pavel Rataj
KOMUNIKACE
SEX
Milenky a milenci: cyklus o tom jak zvládnout milecký vztahy a nezbláznit se. Jak vystoupit? Nebo jak přerodit?
VZTAHY
Zranitelnost - jedinečný online kurz o nalezení odvahy a blízkosti. Iveta Clarke a Pavel Rataj
EMOCE
HRANICE aneb Jak si zdravě nastavit hranice?
SEBEROZVOJ
EMOCE
ODPUŠTĚNÍ aneb Jak odpustit, když se to zdá nemožné? - online kurz Pavel Rataj a Lucia Záhorcová
EMOCE
Hádky a konflikty - Pavel Rataj, psycholog a párový terapeut
KOMUNIKACE
RESTART VZTAHU - www.pavelrataj.cz
VZTAHY

"PŘEJEME VÁM MNOHO INSPIRUJÍCÍCH DOTYKŮ:)"

Zveme všechny zvídavé a odvážné  partnery i jednotlivce, bez rozdílu věku, sexuální orientace, zkušenosti či životního zaměření. 🙂

 VZTAHY A SEBEROZVOJ MAJÍ SMYSL